Oyun bağımlılığı bacağını alıyordu!

Saatlerce oyun oynayanlar dikkat!

Saatlerce bilgisayar başında oyun oynayan 15 yaşındaki lise öğrencisi az daha bacağından oluyordu. Antalya'nın Aksu ilçesindeki Uçak Bakım Teknolojileri Lisesi öğrencisi Sinan Can Demir, yaz tatilinde günde 5-6 saat bilgisayarda oyun oynadı.

Yaklaşık bir hafta önce sol bacağında şişkinlik ve ağrı oluşan Sinan Can Demir, bir gün sonra da bacağının üzerine basamamaya başladı. Önce topallayan, sonra da yürüyemez hale gelen Sinan Can Demir, ailesiyle Atatürk Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

1504778585_752x395-6-saat-oyun-sanal-hastane-gercek-1504725751003.jpeg

Sinan Can Demir'e burada yapılan kontrollerde, uzun süre hareketsiz kalan kişilerde oluşan Derin Ven Trombozu hastalığı teşhisi konuldu. Hastanenin Kalp Damar Cerrahisi Bölümü Uzm. Dr. Birkan Akbulut tarafından anjiografi uygulanan öğrencinin damarındaki pıhtılaşma giderildi. Operasyonun ardından Sinan Can Demir, sağlığına kavuştu.

Sinan Can Demir yaz tatilini çok fazla aktivite yaparak geçirmediğini belirtti. Sinan Can Demir, Evde sürekli oyun oynadım. O yüzden olduğunu düşünüyoruz. Günde en az 5-6 saat oyun konsolu başındaydım, savaş oyunları oynuyordum. Bağımlılık oluyor, oynadıkça bırakası gelmiyor insanın, zamanın geçtiğini anlamıyor. Böyle bir şeyle karışlaşacağım hiç aklımdan geçmemişti. Benim yaşımdakilere önerim çok fazla bilgisayar oynamasınlar, hareket etsinler, spor yapsınlar. Bu bana iyi bir ders oldu. dedi.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Oyun bağımlılığı bacağını alıyordu!

   çok basit lenf bezleri şişmiş. fil hastalığı olur devam ederse. hiç mi acıkıp mutfağa gidip gelmiyon ya da hiç mi wc ye gitmiyon be kardeş.. biz de 8-10 saat oynardık ama en fazla 2 saat sonra kalkardık yerimizden.. z nesli aynı zamanda bilinçsizliğiyle ön plana cıkıyor

   Misafir 07 Eylül 2017 20:29 Perşembe (1) (2)
  • Oyun bağımlılığı bacağını alıyordu!

   lenf bezleri değil toplardamarlar da göllenme meydana gelmiş varisin ilerlemiş hali ve tromboza çevirmiş pıhtı oluşmuş.Eğer pıhtı yukarı gitseydi ya ölüm ya felç

   Misafir 08 Eylül 2017 11:23 Cuma