PewDiePie Twitch'e geçiyor!

Dünya'nın en çok takipçisine sahip Vlogger'ı YouTube'u bırakıyor!

Diyelim ki YouTube yıldızı PewDiePie, diğer adıyla Felix Kjellberg'siniz. YouTube'un yeni reklam politikasından sonra size zarar verebilecek reklamlarla başınız karşı karşıyasınız. Para akışını nasıl devam ettirirsiniz? Dikkatinizin bir kısmını Twitch'e kaydırarak. PewDiePie, her Pazar saat 11:00'de yayın yapan haftalık bir Twitch gösterisi olan Best Club'ı başlattı.

Bir YouTube videosunda PewDiePie, Twitch şovuna çok önceden başlamaya karar verdiğini belirtiyor. Bu durumda zamanlama tesadüf olabilir. YouTube'a olan bağılılığı yıllarca iyi sonuç verdi ancak ana gelir kaynağını kesmek için sadece bir politika değişikliği kararı yetiyor.

1491894219_pewdiepieemmys.jpg

Ne olursa olsun, YouTube'un bu durumdan memnun olmayacağı kesin. PewDiePie'ın YouTube'dan uzaklaşarak rakip bir hizmete geçmesi YouTube için hiç iyi değil. Bu sadece potansiyel bir gelir kaybını olarak kalmaz, aynı zamanda YouTube'da canlı yayın yapan diğer kişilerin de bunu yapabileceğini gösterir.

YouTube'un canlı yayınları teknik açıdan sağlam olsa da, yalnızca abone amaçlı gösterimler gibi Twitch tarzı kanallara sahip değil. YouTube Gaming gibi uygulamalar olsa da bu yayıncılar için yeterli değil.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • PewDiePie Twitch'e geçiyor!

   Bu adamdan bahsedeceginize aşık mahsuniden aşık veyselden dede korkuttan bahsetsenize

   Misafir 11 Nisan 2017 10:38 Salı (4) (1)
  • PewDiePie Twitch'e geçiyor!

   Helal kardeşim

   Misafir 11 Nisan 2017 16:11 Salı
  • PewDiePie Twitch'e geçiyor!

   Yanlış sitedesin burası teknoloji sitesi

   Misafir 11 Nisan 2017 16:40 Salı
  • PewDiePie Twitch'e geçiyor!

   Kardeşim burası teknoloji ve genel haberler ile ilgili bir site.Burada aşık mahsuni aşık veysel dede korkut gibi öğeler yer almaz.Onları görmek isterdik ancank genel kültür sitelerine bakarsan daha iyi bilgi bulursun

   Misafir 15 Nisan 2017 20:49 Cumartesi