Play Store'da önemli değişiklik

Google, Android'in uygulama mağazası Play Store'da önemli bir değişiklik yapmak için kolları sıvadı.

Google Play Store'un maalesef ki kalitesi düşük uygulamalarıyla dolu olduğu bir sır değil. Bunu anlamak için sadece arama çubuğuna "rehber" kelimesini yazın ve kendiniz görün. Aslında bunun Google da farkında. Google buna önlem almak için Android Developers Blog'da bir bildiri yayınladı.

Android Developers Blog'da yer alan yazıda; performans sorunları olan uygulamaların artık arama sonuçlarında daha az görüneceği belirtiliyor. Bu kalitesiz uygulamaların önüne geçmek için yapılmış ilk başarılı adım olarak algılanabilir. Google'ın bu hamlesinden sonra; daha kaliteli uygulamaların indirme sayılarında artış meydana geldiği aktarılıyor.

Google'ın uygulama kalitesini yükseltmesi için denetimleri daha da sıklaştırması gerekiyor. Sırf App Store ile rakamlar açısından boy ölüşmek için önüne gelen herkesi geliştirici kabul edip Google Play Store'u uygulamalar ile doldurmak büyük bir hataydı. Google'ın bunu çok geç olsa da anlaması güzel bir şey.

1501837144_androidpit-google-play-store-update-install-2.jpg

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Play Store'da önemli değişiklik

   Bu haber mi editorun gerekceden yoksun ve tarafli yorumu mu?

   Misafir 05 Ağustos 2017 09:26 Cumartesi (2) (1)
  • Play Store'da önemli değişiklik

   Rehber yazdım aveanın rehberimi yedekle uygulamasını gördüm. Böyle bir uygulama olduğundan haberim yoktu. Teşekkürler teknolojioku

   Misafir 05 Ağustos 2017 03:23 Cumartesi (1) (1)
  • Play Store'da önemli değişiklik

   Rehber yazınca birsürü işe yarar uygulama çıktı :) Paralı olsa kaliteli gibi algılardınız

   Misafir 04 Ağustos 2017 15:35 Cuma (1) (0)