PlayStation 3 için yolun sonu göründü!

Sony, PlayStation 3 hakkındaki kararını açıkladı. PlayStation 3 artık retro konsol olma yoluna girdi. İşte PS3 hakkında verilen son karar.

Sony, PlayStation 4'ü duyurmasının ardından PlayStation 3 için desteğin sağlanacağını açıklayarak PS3 sahiplerini sevindirmişti. Ancak oyun geliştiricileri artık eski nesil olan ve teknik özellikleri bakımından yeni grafikleri destekleyemeyen PlayStation 3'e oyun geliştirme taraftarı olmamıştı.

Günler geçtikçe unutulan konsollar arasındaki yerini almaya başlayan PlayStation 3 için Sony kararını açıkladı. Sony'nin açıklamalarına göre artık PlayStation 3'ün üretimi çok yakın bir süre içerisinde durdurulacak.

Sony Japonya tarafından yapılan bu açıklamanın çok geç yapıldığını söyleyebiliriz. "Sözde" yeni nesil olarak sunulan PlayStation 4'ün bile FPS açısından hayal kırıklığı yaşatması, Sony'nin PS4 Pro ile karşımıza çıkmasına neden olmuştu.

1489928175_ps-3.jpg

Hali hazırda PlayStation 3 için spor oyunlarından başka oyun neredeyse geliştirilmiyor. Tahminlerimize göre PES ve FIFA gibi seriler 3-4 yıl daha PS3 için oyun çıkaracaktır.

PlayStation 3'ün stoklarının bitmesinden sonra bir daha üretilmeyeceği için önümüzdeki 5-6 yıl sonra PS3'ün Retro konsollar arasında yer alabileceğini söyleyebiliriz.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • PlayStation 3 için yolun sonu göründü!

   Canavar süper

   Misafir 20 Mart 2017 09:04 Pazartesi (0) (0)
  • PlayStation 3 için yolun sonu göründü!

   Vay bee... kral emekliye ayriliyor, Turkiyede sifir ps3 satisi hic bir magazada yok zaten elvada ps3 i love you "ps3"

   Misafir 20 Mart 2017 02:11 Pazartesi (0) (1)
  • PlayStation 3 için yolun sonu göründü!

   Cell işlemcisi olduğundan vede yapımcıların tembelliğinden kaynaklanıyor yoksa pekala geliştirilebilir zira last of us ve god of war ascension gibi oyunları gördü bu gözler

   Misafir 19 Mart 2017 20:54 Pazar (0) (0)