Pokemon GO çılgınlığı başlamadan bitti

Türkiye’de henüz resmi olarak yayınlanmayan Pokemon GO çılgınlığı başlamadan bitti.

Dünyada Temmuz ayında piyasaya sürülen ve çıktığı andan itibaren en fazla indirilen mobil oyun olan Pokemon GO çılgınlığı, Türkiye’de daha henüz resmi olarak yayınlanmadan popülerliğini kaybetmişe benziyor.

Pokemon GO çılgınlığı başlamadan bitti

İlk önce ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda'da piyasaya sürülen Pokemon Go hala resmi olarak ülkemizde bulunmasa da özellikle ilk çıktığı dönemde oyunu korsan olarak indirenler tarafından yoğun ilgi görmüştü.

Çeşitli casusluk tartışmalarına da konu olan oyun hakkında yapılan haberler ülkemizde de gündemi oldukça meşgul ederken, zaman geçtikçe oyuna olan ilginin bir hayli azaldığı belirlendi.

1480060665_pokemon-go-hindistan.jpg

Pokemon Go haberlerinin Temmuz-Kasım ayları arasında yazılı basına yansımalarını inceleyen Medya Takip Ajansı Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan araştırmasına göre, oyun hakkında yazılı basında toplam 1.783 haber çıktığı saptandı. Pokemon Go’nun ilk yayınlandığı Temmuz ayında yazılı basında 919 haber çıkarken, Ağustos ayında ise yazılı basına 558 haber yansıdığı belirlendi.

Eylül ayında oyun ile ilgili yayınlanan haber sayısı 177’ye düşerken, Ekim’de 76, Kasım ayında ise 53 habere gerilediği tespit edildi. 

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Pokemon GO çılgınlığı başlamadan bitti

   Geri kalan herşey berbat Fazla bile oynandı

   Misafir 26 Kasım 2016 18:07 Cumartesi (0) (0)
  • Pokemon GO çılgınlığı başlamadan bitti

   ya ne olacaktı sonsuza kadar sürecek mi sandınız salak bi oyun işte ayrıca medyada bu kadar tutulmasını saçma buluyorum herhalde para verildi

   Misafir 25 Kasım 2016 11:27 Cuma (0) (1)