Qualcomm'dan iPhone'u küçümseyen skandal liste!

Yeni iPhone tanıtımı öncesinde, Qualcomm'un yayınladığı listede Android telefonlara övgü yer alırken, iPhone'ardan hiç bahsetmiyor.

Qualcomm bugün, kablosuz şarj, çift kamera sistemleri, OLED akıllı telefon ekranları, kenardan kenara görüntüler ve daha fazlasını içeren bir dizi endüstri ilkesine ulaşması için şirketi ve Android ortaklarına övgüde bulunan, biraz da kendikendini kutlayan bir blog yazısı yayınladı.

Yakın zamandaki Apple söylentilerini ve sızıntılarını takip ediyorsanız, bunların hepsinin şirketin bugün tanıtacağı yeni iPhone'larda olmasını beklediğimiz özellikler olduğunu biliyorsunuzdur. Ayrıca, Qualcomm'un bahsettiği bazı özellikler daha önceki iPhone'larda zaten görüldü ancak, şirket hala her şeyde Android için "ilk!" olduğunu belirtiyor.

 1505195354_qualcommchart.png

Apple ve Qualcomm arasında şu anda küresel patent lisans anlaşmazlığına dönüşen dava ve sıkıntılar bulunuyor. Dolayısıyla, Apple'ın Eylül büyük olayından bir gün önce Android için bu adisyonun zamanlaması gerçekten tesadüfi bir şey değil. Qualcomm, listede Apple'ın adından asla söz etmiyor.

Qualcomm'un ürünleri, Android ve diğer platformlarda bugün akıllı telefonlarımızda değer verdiği pek çok teknolojinin ve tecrübenin temelini oluşturdu.

Xiaomi'nin Mi Mix'i, Galaxy S8/Note 8 ve LG G6/V30 ile devam eden çerçevesiz akıllı telefonların yanı sıra, Qualcomm, Galaxy S8'i iris taraması için övdü.

Qualcomm, "listesinin hiçbir şekilde ayrıntılı olmadığını" söylüyor ve seçimlerden bazıları biraz özensiz ve bilgisiz görünüyor. Her şey hızlı bir Google çalışmaları gibi görünüyor. Şirket hem Galaxy S8 hem de Note 8'in zaten sahip olduğu Bluetooth 5'i LG'nin henüz piyasaya çıkmamış olan V30'da ilk olarak gösteriyor.

Qualcomm, HTC One M7'de çift kamera sisteminin olduğunu düşünüyor ama öyle değil. Yine de, Qualcomm'un burada yarattığı genel noktaya itiraz etmek zor. Android telefonlar kesinlikle bu teknolojiyi kullanan ilk kişilerdi. Apple'ın cevabı, birinci olmayı amaçlamıyor ve sadece şirketin standartlarına uygun olan özellikleri taşıyor

Apple'ın canlı etkinliği sırasında iPhone 8, 8 Plus ve X'in yeni özellikleri hakkında söyleyeceği şeyleri ve şirketin nasıl rekabet edebileceğini göreceğiz.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Qualcomm'dan iPhone'u küçümseyen skandal liste!

   apple istese qualcommu satın mı alır? Az biraz iktisat bilgisi olan biri şu yoruma nasıl bakıyordur merak ediyorum.

   Misafir 12 Eylül 2017 12:39 Salı (1) (2)
  • Qualcomm'dan iPhone'u küçümseyen skandal liste!

   Katılıyorum sana aşırı saçmalamış 11:03

   Misafir 12 Eylül 2017 13:15 Salı
  • Qualcomm'dan iPhone'u küçümseyen skandal liste!

   Apple'da olan para hangi şirkette var? Yanılmıyorsam bir yıl önce yapılan açıklamada: apple hazır da 156 milyar dolar hazır para var denildi. Ve buna ek olarak ABD'nin kendi hazinesinde 89 milyar dolar parası var. Şimdi konuyu nereye bağlayacağım? Apple istese qualcomm'u da satın alır benzeri bir yan şirkette kurabilir. Çok ta dert edilecek birşey değil.

   Misafir 12 Eylül 2017 11:03 Salı (0) (1)
  • Qualcomm'dan iPhone'u küçümseyen skandal liste!

   Dert değilse neden kurmuyor da kaç yıldır başka şirketlere bağımlı yaşıyor. Eğer elinde o teknolojiyi yapıp geliştirebileceği imkan olsaydı yapardı. Sorun ne kadar parası olduğu değil, zaten belli en zengin teknoloji şirketi olduğu fakat başka alanda teknoloji üretebilecek bir şirket değil en azından şimdilik öyle. İster kabullen ister kabullenme ama apple diğer şirketlere en bağımlı üreticilerden biridir . Belki de bu özelliği onun gidişatını kötü etkiler ve batırabilir. kendini geliştirmesi lazım diye düşünüyorum.

   Misafir 12 Eylül 2017 13:09 Salı
  • Qualcomm'dan iPhone'u küçümseyen skandal liste!

   Apple bagimli bir marka Depolama: Toshiba Kamera: Sony Ekran: Asahi RAM: Samsung Apple A9 İşlemci: Samsung Değerli mineraller: Kaliforniya ve Çin Kasa: Çin Radyo frekans alıcıları ve vericileri: Qualcomm Wi-Fi modülü: Universal Scientific Industrial Batarya: Huapu Technology LTE modem: Qualcomm

   Misafir 14 Eylül 2017 01:48 Perşembe
  • Qualcomm'dan iPhone'u küçümseyen skandal liste!

   çokta isabetli iş yapmiş

   Misafir 12 Eylül 2017 09:58 Salı (3) (0)
  Yorumları Göster