Rekabet Kurulu, operatörlere soruşturma açtı!

Rekabet Kurulu; Turkcell, Vodafone ve Avea için soruşturma başlattı. Peki, bu operatörlere neden dolayı soruşturma açıldı?

Haksız rekabeti önlemek isteyen Rekabet Kurulu, geçtiğimiz aylarda perakende teknoloji mağazaları için soruşturma başlatmış ve birçok firmaya cezalar yağmıştı. Firmaların arasında, fiyatlandırma konusunda yapılan gizli konuşmaların ortaya çıkmasının ardından ceza alan firmalardan sonra, şimdi de operatörlere soruşturma başlatıldı.

Rekabet Kurulu, şimdi de Turkcell, Vodafone ve Avea için soruşturma başlattığını açıkladı.

Rekabet Kurulu;

"Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin toplu kısa mesaj ihalelerinde kısa mesaj sonlandırma ücretlerinin altında teklifler vererek rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 03.07.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak;

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-20/313-M sayı ile karar verdi." açıklamasını yaptı.

Henüz soruşturma sürüyor. GSM operatörlerinin ceza alıp almayacağı henüz bilinmiyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Rekabet Kurulu, operatörlere soruşturma açtı!

   Giren vatandaşa girecek

   Misafir 29 Temmuz 2017 17:43 Cumartesi (0) (1)
  • Rekabet Kurulu, operatörlere soruşturma açtı!

   3gde cep sanki 4.5 g kullaniyor somuruyor İnterneti önceden böyle birşey yoktu verin millete coşkuyu arayan soran yok nasıl olsa

   Misafir 29 Temmuz 2017 12:35 Cumartesi (0) (0)
  • Rekabet Kurulu, operatörlere soruşturma açtı!

   Bu kurum varken biz dah çok en kazık interneti kullanırız.. bu kurumun anayasa tarafından kapatılması gerekir bunun yüzünden halk en pahalı neti kullanıyor bu kurum olmasa şebeke içi sms mms aramalar sınırsız olur bu kurum engelliyor çoğu sektörde bunun parmağı var bir alt limit koyuyor onun altına inemezsin birde üst limit koyuyor onuda şirketler zaten yapamıyor 1gb net 29 tl adam sınır koymuş altına inemezsin üst limitte 1 gb net 30 tl 2 şirket 29 tl verip diğeri 32 tl vermez neden müşteri kaybı ama 29 altında da veremez verirse rekabet kurumu dur çeker yani bizim soyulmamızı sağlayan yegane Kurumun adına REKABET KURUMU DENİR..

   Misafir 29 Temmuz 2017 11:21 Cumartesi (1) (0)
  • Rekabet Kurulu, operatörlere soruşturma açtı!

   evet ucuz veriyor diye ceza alacaklar.. arkadaslar bu olayın aslı şudur bir kurum var Rekabet kurumu el altından diyorki tıplı tüketici koruma yeri gibi ben kullanıcı taraftarıyım diyor bizlere ancak bu internetin pahalı olmasının tek sebebi bu rekabet kurumu örnek diyoki bu kurum 1gb internet 30 tl bitti kimse 29.9 tl yapamaz yaptığı anda ceza hatırlayın avea zamanında şebeke içi 10 bin dakika veriyodu işte bu kurum engel oldu buna benzer olayları bu kurumun çok sadece gsm sektörü değil bu kurum her sektörü denetleyen sözde tabi yer.. tıpkı btk gibi müşteri haklı deyip el altından şirketleri savunan halkı sömüren yerler bunlar..

   Misafir 29 Temmuz 2017 11:17 Cumartesi (0) (0)
  • Rekabet Kurulu, operatörlere soruşturma açtı!

   benmi yanlış anladım ucuz hizmet sunuyor diye cezamı alacaklar

   Misafir 29 Temmuz 2017 10:09 Cumartesi (0) (0)
  Yorumları Göster