Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

Samsung Galaxy S3'ün sate veya orijinal olduğunu nasıl anlarsınız?

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Samsung’un olay olan ve satış rekorları kıran akıllı telefonu Galaxy S3, dünya çapında çok beğenilmiş ve milyonlarca satış rakamları elde etmişti. Cihaz 2012 yılının amiral gemisi olmasına rağmen hala büyük ilgi görüyor.

Tabii ki her üründe olduğu gibi dolandırıcılar bu ilgiyi de kendi lehlerine kullanmak için kolları sıvadı. Son dönemde 599 TL ye Samsung Galaxy S3 gibi başlıklarla Çin malı orijinal olmayan telefonları uygun fiyatlara satarak vatandaşı dolandırıyorlar.

Çin’den yada işçiliğin düşük olduğu diğer ülkelerden tedarik ederek sözde Galaxy S3 diye satılan cihazlar çoğaldı ve insanları sahte kopya çakma ürünlerle dolandırmaya devam ediyorlar. Kullanıcıların ilk kez karşılaştığı cihazın sahte veya orijinal olup olmadığını anlaması tabii ki de kolay değil.

1375344979_1350195850galaxy-s-3.jpg

Genelde Samsung cihazları ülkemizde tedarik eden belli başlı tedarikçiler bulunuyor. Bunlar Telpa, Genpa ve C5 Elektronik'tir kutu üzerinde bu firmaların bandrolü garanti belgesinde bu firmaların imzası olması çok önemli. Servis noktalarına gelecek olursak Telpa, Başarı, Genpa ve Samsung un kendi özel servisi bu konu ile ilgilenmektedir. Teknolojiyle iç içe olan kişilerin bu bilgilere ihtiyacı yoktur zaten ancak, teknolojinin hızla geliştiği bu dönemde, teknolojiye yeni giriş yapanlar için faydalı olacaktır.

1375344929_fakegalaxy.jpg

Samusng Galaxy S3 alacağınızda, öncelikle cihazı elinize aldığınızda size sağlamlık hissini ve güvenirliliğini gösterebilmeli. Genelde çakma olan ürünler orijinal olan üründen daha hafiftir ve daha kalitesiz malzemeden üretilmektedirler aşağıdaki resimden de anlaşılacağı gibi ürünler bire bir aynılar yani klonlanmışlar.

Görselden anlaşılacağı gibi, çakma olan üründe yukarıdaki Samsung logosu yok yani malı üreten adam marka ihlali gerekçesi ile başım derde girecektir düşüncesine kapılarak buraya Samsung logosunu koymamış ürünler bire bir aynı. Böyle belli başı olmayan internet siteleri gibi yerlerde ederinin çok çok altına satılan bu ürünlere kesinlikle talep göstermeyiniz. Bu ürünler yazıda anlatıldığı gibi ya kopya yada çalıntı olarak sizlere satılmakta zaten ederinin çok çok altında bir fiyata aynı ürünü vermek pek akıllıca bir tutum değil.

cleanVideoID('sHNScdxGsr4', 'Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?', 'Samsung Galaxy S3\'ün sate veya orijinal olduğunu nasıl anlarsınız?', 'samsung,galaxy s3,sahte,nasıl anlaşılır', 'Mobil')

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

   arkadaşlar ben de aldım altında made in china yazıyor ancak imei nolarını kontrol ettimaynı çıktı. telefonculara da gösterdim orjinal dediler bilmiyorum ne yapmamı önerirsiniz

   Misafir 04 Şubat 2015 19:13 Çarşamba (0) (0)
  • Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

   Aynen

   Misafir 06 Şubat 2015 19:48 Cuma
  • Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

   Kardesim telefon orjinaldir bazilarindada korea yaziyo ama telefonun menusunden anlasiliyor orjinal olup olmadigi made in china yazma sebebi mesela almanyada uretiliyorsa cin uzerinden geliyordur. Hic bisey bilmiyosan kore mali olanla karsilastir

   Misafir 13 Mart 2015 20:56 Cuma
  • Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

   Arkadaslar kandiroyolar

   Misafir 14 Ocak 2015 09:17 Çarşamba (0) (1)
  • Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

   bende bi tane buldum 450 tl ye çakma galiba almaktan vazgeçkcem

   Misafir 02 Ekim 2014 13:26 Perşembe (2) (0)
  • Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

   ;) 50 liraya var kımse almıor

   Misafir 30 Aralık 2014 23:23 Salı
  • Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

   bende almak istiyorum

   Misafir 10 Mart 2015 19:31 Salı
  • Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

   s3 almayı düşünüyorrum 800 liralık ile 1200 lialıgın farkı ne biliyormusunuz

   Misafir 20 Ağustos 2014 14:54 Çarşamba (2) (1)
  • Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

   800 olan normal S3 1200 olan S3 neo

   Misafir 08 Ekim 2014 01:56 Çarşamba
  • Sahte Samsung Galaxy S3 nasıl anlaşılır?

   SeLam Arkadaslar Kore malı Ve Orjınalı Arasında Sıkıntı Yok Sadece Şarj ve Piller Orjınal Olması Yeterlı Tum Ozellıkler Aynı Bende Ve Cevremdıkı Insanlar Cocugu Kore Malı Kulanıyorlar Cunku Sadece Kdv odv V.B Olmadıgı ıCIN Herkes Buna Cın Dıyerler Cın YAPIMI Ayrı kORE Malı Ayrı CIn Yapımı Ekrana Dokundugunda Agır agır Gıder kore Malı Ise Orjınalıylan Farkı Yok Hızlı Bır Sekılde GIder Samsunun Uretımı Zaten Guney Korede Uretılıyor Unutmayın Bırının Kdv odv Var Merak Etten Sorunu OlLan Arkadaslara Telımı Verıyorum Arıya Bılır SIkıntı Yok 05453701480 Ha Bu Arada Cın Malında Internette Baglanamazsın Unutmayın Oke Bır Yerde Tel Aldıgınız Zaman Orjınalıylan Kıyaslatamazdııgnız Zamaan Abı Su Telın Fıfısını Acarmısn Internete Baglanıyormu Baglanmıyormu DIye Test Edın Bı Sureye Kadar Internet Sayıfaısna gıırn CIkın Mynet google Vb Seylere Gırın Baktınız Kopma Yasarsanız Almayın Internete Baglanmıyor Yıne Almayın CUnku Bunlar Olmadıgı Zaman Bılın CIn Malı Ha Baglanıyorsa Sıkıntı Yok Oke

   Misafir 28 Haziran 2014 23:46 Cumartesi (3) (3)
  Yorumları Göster