Samsung, Apple'a 119 milyon dolar tazminat ödeyecek!

Samsung ile Apple arasındaki dava sonuçlandı. Karara göre; Samsung, Apple'a tam 119 milyon dolar tazminat ödeyecek! Peki, Samsung hangi patenti ihlal ettiği için suçlu bulundu?

Apple ile Samsung arasındaki davalara birçok kez şahit olduk. Genellikle patent ihlali üzerine olan bu davaların sonuçlanmaları uzun süreler alıyor. Bunun nedeni ise talep edilen tazminatın oldukça yüksek olması. Hatırlarsanız, 2014 yılında Apple ile Samsung yine karşı karşıya gelmiş ve slide-to-unlock patenti yüzünden davalık olmuşlardı.

Galaxy Note 7, Samsung'u mali açıdan ne kadar etkiledi?

Slide to unlock, Samsung'a pahalıya patladı!

Apple, tuş kilidini açmak için sürükleyin "slide-to-unlock" patentinin Samsung tarafından ihlal edildiğini savunmuş ve olayı mahkeme salonlarına taşımıştı. Mahkeme, Apple'ın bu talepte haksız olduğu kararını vermişti. Ancak dün yüksek mahkemenin aldığı karar Apple'ın lehine oldu.

Yüksek mahkeme 3'e karşı 8 oy ile Apple'ın haklı olduğunu ve Samsung'un Apple'a 119 milyon dolar ödemesi gerektiği kararını aldı. Mahkemenin her iki taraf ile de görüşüp net bir tazminat tutarı belirlemesi ve bir yıl içerisinde ise yaptırımın uygulanması bekleniyor.

1475918857_slide-to-unlock.jpg

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Samsung, Apple'a 119 milyon dolar tazminat ödeyecek!

   ya nede büyük bir patentmiş ekranı açmak için sürükleyin Allah aşkına o yargıçların hiçmi beyinleri yokmuş şimdi ufak bir launcher ile ios un arayüzünü bile kullanabiliyorsun sıkıysa Google a dava açsınya görelim

   Misafir 08 Ekim 2016 18:21 Cumartesi (1) (3)
  • Samsung, Apple'a 119 milyon dolar tazminat ödeyecek!

   Mahkeme nerde amerikadamıydı zaten apple haksız olsa bile amerika firması olduğu için haklı duruma duşer

   Misafir 08 Ekim 2016 13:33 Cumartesi (3) (4)