Samsung, Apple'ın başını yakacak gibi!

iPhone X'in Samsung imzalı OLED ekranında sorunların ardı arkası kesilmiyor. iPhone X'in şimdi de ekranı yeşil şerit sorunu yaşıyor.

OLED ekran teknolojisinin çıktığı günden beri sorunlar yaratabileceğini sık sık dile getirmiştim. OLED'in en büyük sorunu olan bir önceki görüntünün izini bırakma sorunu ve renklerde zamanla yaşanan doğruluk kayıpları, 2017 yılında da hala çözülemedi. OLED'in artık eksik bir teknoloji olduğu yaşanan son Pixel 2 XL ve iPhone X sorunları ile kanıtlanmış oldu.

Apple, tarihinde ilk defa OLED ekranlı bir iPhone modeline iPhone X ile geçiş yapmıştı. OLED'in kullanıldığının açıklandığı an sorunlara hazır olunması gerektiğini belirttiğim iPhone X, bugün yeşil şerit sorunu yaşadı. iPhone X sahipleri, telefonların OLED ekranında yeşil bir çizginin oluştuğunu ve bunun geçmediğini dile getirmeye başladı.

Sorunlar geliyorum demişti!

Samsung'un üretmiş olduğu OLED teknolojisinin eksikliklerini Super Retina HD adını verip süsleyen Apple, bu hamlesi ile başarısız olmuş gibi görünüyor. Apple'ın, iPhone X'in ekranı için zamanla renklerde değişiklik olabilir uyarı ibaresini kullanması, bu sorunların meydana geleceğinin habercisiydi.

Apple'dan iPhone X'in yeşil şerit sorunu için henüz bir açıklama gelmedi. Garanti kapsamında olup olmayacağı merak edilen bu sorun, bakalım iPhone X'e olan ilgiyi nasıl etkileyecek?

1510391258_iphone-x-oled.jpg

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Samsung, Apple'ın başını yakacak gibi!

   Samsung elini her attığı işi mundar ediyor

   Misafir 12 Kasım 2017 11:29 Pazar (0) (0)
  • Samsung, Apple'ın başını yakacak gibi!

   amoled ya da süper amoled ekran mı daha iyi.. oled ekran mı iyi.. samsung 3 sene önceki telefonda bile süper amoled ekran kullanıyorken iphone niye oled ekran tercih etmiş..

   Misafir 12 Kasım 2017 11:17 Pazar (0) (0)
  • Samsung, Apple'ın başını yakacak gibi!

   samsungun apple' a kazığı..

   Misafir 12 Kasım 2017 11:10 Pazar (0) (0)
  • Samsung, Apple'ın başını yakacak gibi!

   beyazlar yavaştan sarımsı oluyor ama en iyisi amoled ekran. lg demesinler g 4 de ekran kızarıyordu g5 te de parlaklık yok denecek kadar azdı :D lg led tv leri de malesef ekranda banding sorunu köşelerde kararma problemi var. samsung iyidir temassızlık vardır. bu yeşil şeritin aynısın s6 s6+ lar da da vardı. ekranı iyi monte edememişler. garanti kapsamında değişir olur biter.

   Misafir 12 Kasım 2017 00:05 Pazar (0) (0)
  • Samsung, Apple'ın başını yakacak gibi!

   hepsini kullandım ancak bazı nedenlerden ve ısrarlardan dolayı huawei p9 aldım ve kullanıyorum şimdi bu sıkıntıları gördükçe diyorumki binlerce kez teşekkür ederim Huaweiyi yapanlardan

   Misafir 11 Kasım 2017 23:21 Cumartesi (0) (0)
  Yorumları Göster