Samsung, Siri'nin geliştiricisini satın aldı

Samsung, Siri geliştiricisi Viv Labs'ı satın aldığını duyurdu. İlerleyen aylarda Samsung'dan sesli asistan konusunda büyük gelişmeler görebiliriz.

Samsung, yapay zeka (AI) platformu geliştiricisi Viv Labs'ı satın aldı. şirket bu platform ile Galaxy akıllı telefonlar içine Viv platformunu entegre etmek, ev aletleri ve giyilebilir teknoloji cihazlara ses asistan hizmetleri genişletmek gibi planları bulunuyor.

Samsung Siri'ye rakip kişisel asistan sunacak

Samsung Siri, Cortana ve Google Assistant gibi kişisel asistan uygulamalarının gerisinde kaldı ve rakiplerine göre daha iyi şeyler yapmak için atılımlarına başladı. Şirket son yaptığı hamle ile Apple’ın sesli asistanı Siri’yi geliştiren şirketi Viv Labs’ı satın aldı.

 1475757278_samsung-galaxy-j7-2016fonearena-003-768x561.jpg

Viv'in geliştiricileri olan Adam Cheyer, Dag Kittlaus ve Chris Brigham, Apple'ın Siri'yi 2012'de satın almasının ardından farklı zamanlarda ayrılmışlardı. Daha sonra bu geliştiriciler Viv Labs'ı kurdu ve yeni girişimler için çalışmalar yaptı.

Samsung, Galaxy Note 7 için tehlikeli madde izni aldı

Gelen bilgilere göre Viv, Samsung çatısı altında bağımsız olarak uygulamalarını geliştirerek Samsung cihazlarda kullanıma sunacak. Yani Galaxy S8’de Samsung’a özel bir kişisel asistan görmemiz büyük bir ihtimal.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Samsung, Siri'nin geliştiricisini satın aldı

   Apple ın yazılımını çaldığı ve mahkemesi devam eden firma bu? Apple tazminat miktarını düşürmek için bir üst mahkemeye gitmişti

   Misafir 07 Ekim 2016 21:28 Cuma (0) (0)
  • Samsung, Siri'nin geliştiricisini satın aldı

   samsung gelisime açık firma. her bir yenilikte mutlaka payları olacaktır. yalniz su telefon sektöründe cam metal karışımı yerine direk metal tasarim olsa cok kaliteli olacak lakin herkes zaten kılıf aliyo cabasi icinde olduğu varsayilarak yapılmıyor. firmalarda güney Kore devleri müthiş ilerliyor. bakalım samsung ileriki yillarda ne gibi yenilikler getirecek.

   Misafir 06 Ekim 2016 21:46 Perşembe (0) (0)