Samsung'un en popüler telefonlarından biri daha patladı

Samsung'un en çok satan akıllı telefonu patladı. (Galaxy Note 7 değil)

Samsung’un patlama nedenleri ile canını sıkan tek telefon Galaxy Note 7 değil. Şirketin popüler telefonlarından biri olan Galaxy J5’den de patlama haberi geldi.

Samsung'un en popüler telefonlarından biri daha patladı

Uygun fiyatlı Galaxy J5, Samsung’un büyük kârlar ettiği pazar payına büyük katkı sağlıyor. Ancak kötü haber Fransa’dan geldi. Lamya Bouyirdane adlı kullanıcı, evinde gerçekleşen aile toplantısında dört yaşındaki çocuğunun  Galaxy J5 telefonu eline verdiğinde alışılmadık ve hızlı bir şekilde ısındığını fark etti.

1478630544_samsung-galaxy-j5-2016-review-010-batt.jpg

Telefon şişmiş ve dumanlar çıkmaya başlamıştı. Lamya bunu görünce telefonu uzağa fırlattı. Mağdur kullanıcı açıklamasında, “Ben dumanı gördüm ve panikleyince onu ani bir refleksle uzağa fırlattım.” Dedi.

Sonuç olarak Galaxy Note 7 modellerinde olduğu gibi telefon fırlatıldıktan sonra kapak ile birlikte patladı. Neyse ki kadının arkadaşı hızlıca telefonu söndürdü ve daha fazla zarar vermesini engelledi.

Üç çocuk annesi Lamya, geçtiğimiz haziran ayında aldığı telefonu eğer çocuğun elinden almasa neler olacağını düşünemiyor bile.  Bakalım milyonlarca satan Galaxy J5 ile ilgili başka patlama haberi gelecek mi?

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Samsung'un en popüler telefonlarından biri daha patladı

   Emin olun diger bildik markalarinda telefonlari yaniyor ama medyada cok guclu olduklarindan haber yapilmiyor. Mesela iphone telefonlarda yandi kac defa duydunuzmu ? hayir.. ben yurtdisinda yasiyorum burda cok duydum ama haber yapilmaz yapilirsa samsung gibi geri cagirmak zorunda kalir buda para kaybi demektir. Samsung milyonlari gecen urun satiyor elbette icinde arizali cikacak ama avrupa ve amerikali firmalarda sorun oldugunda kimse duymaz. Vesselam.

   Misafir 02 Kasım 2017 01:01 Perşembe (0) (0)
  • Samsung'un en popüler telefonlarından biri daha patladı

   Samsung TV'im de patlar mı yanar mı diye endişelenmeye başladım. İzlemediğim zamanlarda fişini çıkarıyorum. Samsung Çamaşır makineleri de yanmış, bir takım sorunlar çıkarmıştı çünkü. Geçtiğimiz günlerde çokça haberi yapıldı. Geri çağırmalar olmuştu.

   Misafir 09 Kasım 2016 01:02 Çarşamba (0) (0)
  • Samsung'un en popüler telefonlarından biri daha patladı

   Artık patlamasa da patladı derler. Yahu bıktık bu haberlerden teknolojioku, yeter artık!

   Misafir 09 Kasım 2016 00:19 Çarşamba (2) (2)
  • Samsung'un en popüler telefonlarından biri daha patladı

   İyice paranoyaklaşmaya başladınız iphone da aynısı olunca neden sesiniz çıkmıyor

   Misafir 08 Kasım 2016 23:49 Salı (0) (2)
  • Samsung'un en popüler telefonlarından biri daha patladı

   meyve veren ağaç taşlanır. Samsung Meyve adı taşımayıp meyve verdiği için böyle. Sorsan Apple dünyanın en iyisi. neyse apple fan boyları türemesin şimdi...

   Misafir 10 Aralık 2016 12:16 Cumartesi