Sony, my Xperia servisini resmen başlattı

Hizmet sayesinde kayıp ya da çalıntı telefonların bulunması ve aynı zamanda telefon içeriğindeki bilgilerin silinmesi hedefleniyor.

Sony geçtiğimiz şubat ayı içerisinde kayıp ya da çalıntı Xperia akıllı telefonları bulmaya yardımcı olan “my Xperia” hizmetini yürürlüğe koymuştu. O dönem beta aşamasında olan uygulama halihazırda final sürümüyle dünya geneline sunulmaya başlandı. 2012 ve 2013 yılı Xperia modellerinde kullanılabilecek servis sayesinde kaybolan ya da çalınan telefonların konumu bulunabilecek. Bunun yanı sıra kullanıcılar telefondaki tüm verileri silebilecek, telefona uyarı gönderebilecek ve hatta cihazı kilitleyerek kullanıma kapatabilecek. 

Sony’nin yeni hizmeti iPhone telefonlarda uzun süredir kullanılan bir özellik. Bunun yanı sıra Cerberus gibi üçüncü parti mobil güvenlik uygulamaları da aynı hizmeti sunmaktadır. Sony’nin “mx Xperia” hizmeti için https://myxperia.sonymobile.com/ adresini ziyaret edebilir ve dilediğiniz hizmeti kendi telefonunuz için aktif hale getirebilirsiniz. Hizmetin kademeli olarak dünya geneline yayıldığını bir kez daha hatırlatalım.

1373212524_sony-my-xperia-test-teaser-1.jpg

 

  Yazar: Burak Kaya Android, siyaset, futbol, mobil dünyası.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Sony, my Xperia servisini resmen başlattı

   bulunamıyor dio be

   Misafir 29 Aralık 2014 16:37 Pazartesi (0) (0)
  • Sony, my Xperia servisini resmen başlattı

   Veri ücreti diyordaa??? para kesiyormu ilk abone olurken

   01 Eylül 2013 17:37 Pazar (1) (0)
  • Sony, my Xperia servisini resmen başlattı

   cihazı kaybolmadan önce ayarlıyorsun başka bir sim takıldığında. çalıntı bir cihaz diye ekranda yazıyor

   kürşat mutlu 08 Temmuz 2013 11:42 Pazartesi (0) (0)
  • Sony, my Xperia servisini resmen başlattı

   bu ozellik samsungta zaten vardi.benim icin teknoloji adina bir yenilik sayilmaz.sony severler adina sevindirici haber...

   Misafir 07 Temmuz 2013 20:41 Pazar (0) (0)
  • Sony, my Xperia servisini resmen başlattı

   gercekten süper bir haber ne diyeyim ama nasıl calışıyor acaba bunu merak etmedim değil mesela telefon çalındı çalan kişi telefonu kapattı genede sinyal göndere biliyormu acaba zira çalan kişi enayi değildirya hemen kapatmışsa sinyali bulunamaz birde sistemi hacklerlerse alsana kacak telefon alır adam başkasına satar :)

   Misafir 07 Temmuz 2013 20:17 Pazar (0) (0)