Tekken serisinin yıllar içindeki evrimi!

Sevilen dövüş oyunlarından Tekken'in yeni oyunun çıkmasına sayılı günler kala sizlere Tekken'in tarihinden bahsetmek istedik.

Dövüş oyunu türü, Street Fighter, Soulcalibur ve Dead or Alive gibi ünlü serilerle ilgi çekici bir çok oyuna sahip. Ancak dünya genelinde çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan Tekken de bu oyunlar kadar efsane bir seri. Tekken oyunları 1994'den beri dövüş oyunu türünde ciddi bir hayran kitlesine ve yüksek satış rakamlarına sahip. Birkaç yıldır yeni oyun çıkmayan serinin yedincisi haziran ayında çıkıyor.

Merakla beklenen yeni oyunun çıkmasına bu kadar az kalmışken biz de serinin köklerine inelim istedik. Bu listeye Dark Resurrection ve Death by Degrees gibi küçük ve ara oyunları dahil etmemeye karar verdik. Bunun yerine, PlayStation 1'den bu yana serinin ne kadar ilerlediğini size hatırlatalım istedik. 

 

TEKKEN

1490031778_tekken1.jpg

Yayın Tarihi: Kasım 1995

İlk oyun 3D dövüş oyunu olduğu için Tekken, 2D rakiplerinden  ayrıldı ve özel bir his verdi. Bu benzersiz lezzete ek olarak, her bir düğmenin farklı saldırı türlerini veya güçleri harekete geçirerek savaşçının farklı bir uzantısını temsil ediyordu. Dahası, Tekken savaşçıları sonsuz bir oyun alanına yerleştirdi ve bu yüzden savaşçılar serbest hareket edebiliyordu. 

 

    YORUMLAR

    1000 - karakter kaldı.
    Yorumu gönder