Telefonla en iyi video çekme yöntemleri!

SLR kameraların yerini alan akıllı telefonlar ile en iyi video çekme yöntemlerini sizler için derledik.

Mobil sektörün gelişmesi, ilk etapta herkesin çok sık olarak kullandığı kamera teknolojileri üzerine oldu. SLR fotoğraf makineleri yerine tercih edilmeye başlanan akıllı telefonlar; diyafram değerlerinin düşmesi ve lenslerdeki iyileştirmeler sayesinde, profesyonel kalitede video çekimi de gerçekleştirebiliyor.

Biz de sizler için incehesap.com'un Kurucu Ortağı Nurettin Erzen'ın derlediği telefonla en iyi video çekme yöntemlerini bir araya getirdik.

Telefonla en iyi video çekme yöntemleri

Pozlama kilidini kullanın

Akıllı telefonların kameraları video çekimi sırasında odaklamayı ve pozlamayı otomatik olarak ayarlar. Bunu devre dışı bırakabilir ve odaklamayı istediğiniz yere uygulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, kameranın odaklanmasını istediğiniz görüntünün üzerine dokunmak ve basılı tutmak.

1510210839_59cd5b372839c.jpeg

Dijital zoom’dan kaçının

Video çekimi yaparken kameraların dijital zoom özelliğini kullandığınızda çekmiş olduğunuz videoların kalitesi düşecektir. Bu nedenle çektiğiniz videoların kaliteli olmasını istiyorsanız video çekimi sırasında dijital zoom kullanmaktan kaçının. Bunun yerine telefonunuzu yaklaştırmaya özen gösterin. Son dönemde çıkan bazı telefonların kamerasında ise optik zoom özelliği bulunuyor. Eğer telefonunuz bu özelliğe sahipse kullanmanızda bir sakınca yok.

1510210870_kzoomlead2.jpg

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Telefonla en iyi video çekme yöntemleri!

   iphone x niye mono ses alıyor hala videoda 2018deyiz ya

   Misafir 09 Kasım 2017 11:14 Perşembe (1) (0)
  • Telefonla en iyi video çekme yöntemleri!

   Apple 2010da yaşıyor

   Misafir 09 Kasım 2017 18:27 Perşembe
  • Telefonla en iyi video çekme yöntemleri!

   SLR kameraların yerini alan mı? Siz ne çekiyorsunuz kuzum?

   Misafir 09 Kasım 2017 11:00 Perşembe (1) (0)