Tesla, Türk otobüs firması TEMSA ile anlaştı

Otobüs ve midibüs segmentinde üretim ve ihracat yapan Türk firma olan TEMSA ile elektrikli otomobilleri ile tanıdığımız Tesla anlaşmaya vardı. Anlaşmanın detayları haberimizde.

ABD otobüs pazarında; Adana merkezli Türk firma olan TEMSA rüzgârı esmeye devam ediyor. 2010 yılında ABD otobüs pazarına adım atan TEMSA’nın üretimini gerçekleştirdiği otobüsler birçok taşımacının yanı sıra dev teknoloji şirketlerinin de gözdesi olmaya devam ediyor.

ABD pazarında hedeflerini büyütmeye devam eden TEMSA, katıldığı fuar ve çeşitli etkinliklerle müşterileriyle buluşmaya devam ediyor.

1478694413_2016-tesla-model-s-p90d-front-three-quarter-in-motion-04-e1462310328475.jpg

75 TEMSA otobüsü dev teknoloji şirketlerinin personelini taşıyor

TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, zorlu ABD pazarında bir Türk markası olarak başarılı çalışmalar yürüttüklerini ve birçok taşımacının yanı sıra dev teknoloji şirketlerinin tercihinin de TEMSA olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Çelik, “California bölgesinde özellikle Facebook, Google, Yahoo ve Netflix gibi Silikon Vadisi’nde bulunan yüksek teknoloji ve internet şirketlerinin personel taşımacılığında yaygın olarak kullanılan TEMSA otobüsleri Tesla'nın da ilk tercihi oldu. Bölgede 200'ü aşkın otobüs ile önde gelen operatörlerin filosunda yer alan TEMSA'nın 75 adet otobüsü, yüksek teknoloji ve internet şirketleri tarafından kullanılıyor” diye konuştu.

California ve Newjersey’de TEMSA hizmet noktaları

ABD pazarında otobüs satış adetleri arttıkça servis ağlarını da büyüttüklerine dikkati çeken Dinçer Çelik sözlerini şöyle tamamladı: “CBA Fuarı’nda mevcut Texas ve Florida lokasyonlarına ek olarak California ve NewJersey'de açacağımız 2 yeni lokasyonun haberini sektöre duyurduk. Bu lokasyonlarda satış, servis ve yedek parça hizmetleri verilerek, ABD genelinde sektör normlarında yaygın bir hizmet ağı seviyesine ulaşılmış olunacak.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Tesla, Türk otobüs firması TEMSA ile anlaştı

   Guzel haber

   Misafir 10 Kasım 2016 01:15 Perşembe (0) (0)
  • Tesla, Türk otobüs firması TEMSA ile anlaştı

   Bu tür haberler göğsümüzü kabartıyor ama; haber yayınlama şekliniz yanlış! Bu haberde teslanın arabasının yanında, hatta onun üzerinde Temsa'nın otabüs resimlerinden bir iki tane olsa iyi olmazmıydı acaba?

   Misafir 09 Kasım 2016 17:19 Çarşamba (3) (0)
  • Tesla, Türk otobüs firması TEMSA ile anlaştı

   Katılıyorum birtek Karsan ı Otokar ı duyan kişiler çok. Birazda bu büyük anlaşmayı yapan Temsa nın hangi aracı aldı yada nasıl bir araç prototipi var bu ihale için ? Temsa kim biraz bilgi verseniz daha şık olurmuş

   Misafir 11 Kasım 2016 04:27 Cuma