Patlayan Galaxy Note 7, Türkleri korkutmadı!

Patlama olayları ile gündeme gelen Galaxy Note 7, Türkiye'de ne kadar korku saçtı dersiniz? İşte Türkiye'de iade edilen Galaxy Note 7 oranı!

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, Ağustos ayında yeni phablet telefonu Galaxy Note 7’yi tanıtmıştı. Ancak şirket kar elde etmek yerine zarar etti. Nedeni ise pilden kaynaklanan sorun nedeniyle patlamalar gerçekleşmesi ve kullanıcıları yaralayarak maddi zarar vermesi.

iPhone 6 Plus bir öğrencinin cebinde patladı

Türkler'in çoğu patlama riski olan Galaxy Note 7'yi değiştirmedi!

Bu patlama sorunu nedeniyle Samsung, değiştirme programı düzenleyerek Galaxy Note 7’leri geri çağırdı ve dünya çapında kullanıcılar telefonları değiştirerek patlama riskinden kurtuldular. Bu program Türkiye’de de gerçekleşti. Ancak ilginç olan bir şey oldu ve Türk kullanıcıların sadece yüzde 10’u telefonunu değiştirdi.

1475576251_galaxy-note-7.jpg

Anlaşılan o ki, Türk kullanıcılar patlama riski olan Galaxy Note 7’leri değiştirme konusunda oldukça isteksiz. Galaxy Note 7’nin sorunsuz versiyonları Güney Kore'de satışa sunuldu ve Avrupa'da 28 Ekim'de raflarda yerini alacak.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Patlayan Galaxy Note 7, Türkleri korkutmadı!

   Samsung hatasını kabul ediyor türk fanboylar kabul etmiyor ne olabilirki başka? Dünyada daha cahil insan yoktur bunlardan başka

   Misafir 08 Ekim 2016 23:58 Cumartesi (1) (0)
  • Patlayan Galaxy Note 7, Türkleri korkutmadı!

   Gunese note 7 firlattik biz ne korkması.

   Misafir 05 Ekim 2016 18:00 Çarşamba (0) (0)
  • Patlayan Galaxy Note 7, Türkleri korkutmadı!

   İsteksiz olan Türk kullanıcılar değil Samsung servisleri. Dünyada değiştirmemek için bu kadar zorlayan başka ülke yok. Her servis başka telden çalıyor standart bir şey yok. Kabahat tabiki Samsung ta değil. Adamlar geri çağırdı. Servis dediğin kim? Ali, veli. Samsungun tek hatası bu adamlara bayiilik vermesi.

   Misafir 05 Ekim 2016 17:56 Çarşamba (0) (0)
  • Patlayan Galaxy Note 7, Türkleri korkutmadı!

   Bu haberi başlığı bile rahatsız edici. Elindeki bomba ile hem kendi canını hem başkasının canını hiçe sayan bir ülke burası, nasıl bi kafa bu???

   Misafir 04 Ekim 2016 16:13 Salı (6) (0)
  • Patlayan Galaxy Note 7, Türkleri korkutmadı!

   oldu samsungun gözene gelir artık onlarda boy boy verdikleri hediyenin yanı sıra türkye ye de çıplak tlfn ve yüksek fiyat kalıyor

   Misafir 04 Ekim 2016 13:51 Salı (2) (1)
  Yorumları Göster