Uzmanlar BM'yi uyardı: Katil robotları yasaklayın!

Dünyanın önde gelen 100 robot uzmanı, Birleşmiş Milletler'den öldürme yeteneği olan robotların geliştirilmesinin yasaklanmasını istedi.

Tamamı insansız tanklardan oluşan bir askeri birlik; kalabalık içinde isyan çıkaranı tespit eden insansız hava araçları; insanlar gibi öğrenebilen, bilgisayarla yaratılan beyinler tarafından kontrol edilen silahlar. Bunların tamamı, silah sanayinde kullanılan akıllı teknoloji ürünleri arasında yer alıyor. Birçok kişiye göre, bu gelişmeler, savaş alanında yeni bir devrimin başladığı anlamına geliyor.

1504604250_uran-95606.jpg

Avustralya'daki New South Wales Üniversitesi'nden öğretim üyelerinden, yapay zeka uzmanı Prof. Dr. Toby WalshSavaş alanı olan hava, deniz, deniz altı ve kara gibi her alanda, dünya çapında ordular artık kendi başına savaşabilen silahlarını sergiliyor. diyor. Öldürme gücü bulunan makinelere karşı çıkanlara uykusuz geceler geçirten yeniliklerden biri Kalashnikov şirketinin geliştirdiği yeni bir taarruz modülü.

1504604853_sgr-a16620.jpg

Bu, 7,62 mm makineli tüfek ile bilgisayar sistemine bağlı bir kameradan oluşan ve üreticilerinin söylediğine göre bir insanın kontrolü olmaksızın kendi hedeflerini belirleyebilen bir silah. Şirket, BBC'nin röportaj taleplerine yanıt vermedi, ancak Rusya'nın resmi haber ajansı Tass'a göre, bu sistem, hedefleri belirlemek ve vurma kararını alabilmek için sinir ağı teknolojileri kullanıyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Uzmanlar BM'yi uyardı: Katil robotları yasaklayın!

   Einstein'a sormuşlar. 3. Dünya savaşı nasıl olur ne sonuçlar çıkar diye. Einstein demiş ki. 3. Dünya savaşını bilmem ama 4. dunya savaşı taşla sopayla olacak demiş. öyle ki 3.cüde teknoloji savaşı ile insanlık 1000 yıl geriye gidecektir demiş.

   Misafir 06 Eylül 2017 05:40 Çarşamba (2) (0)
  • Uzmanlar BM'yi uyardı: Katil robotları yasaklayın!

   Millet yapıyor agabi bize tartışması kalıyor. Bizde hoşaf üretiyoruz

   Misafir 06 Eylül 2017 01:41 Çarşamba (0) (0)
  • Uzmanlar BM'yi uyardı: Katil robotları yasaklayın!

   Sen üret senin yaptığını tartışalım Genco !

   Misafir 06 Eylül 2017 16:49 Çarşamba