WhatsApp, kişisel verileri toplamayı durdurdu mu?

WhatsApp, kişisel veri topladığı için çok eleştirilmişti. Peki, WhatsApp Avrupa ülkelerinin baskısına nasıl tepki verdi? WhatsApp, kişisel verileri hala topluyor mu?

Facebook'un bünyesinde yer alan WhatsApp, geçtiğimiz aylarda gizlilik politikasını güncellemişti. Güncellenen WhatsApp gizlilik politikasında; kullanıcıların kişisel verilerini toplama ve bunları reklam amaçlı kullanma ibaresi yer alıyordu. Bu politikadan sonra Avrupa ülkelerinde WhatsApp büyük tepki toplamıştı.

Financial Times'a göre; Facebook, gizlilik gözlemcilerinin baskısı sonrasında Avrupa çapında WhatsApp kullanıcı verilerini toplamayı geçici olarak durdurdu. Geçtiğimiz hafta, Facebook'un WhatsApp üzerinde İngiltere'deki veri toplama işlemini durdurma kararı aldığı İrlanda Veri Koruma Komisyoncuları, FT tarafından da doğrulandı.

Veri toplamada yapılan bu değişiklik WhatsApp kullanıcılarının verilerinin toplandığını ancak artık bu bilgilerin Facebook ile paylaşılmayacağı anlamına geliyor. Bu veri toplamayı durdurma kararının geçici olacağını, Facebook'un ne yapıp edip reklam gelirleri için kullanıcıların verilerini ilerleyen aylarda yine toplamaya devam edeceği söyleniyor.

1479379313_whatsappfacebook.jpg

 

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • WhatsApp, kişisel verileri toplamayı durdurdu mu?

   Telegram 1995ten beri ABD den 2000 den sonra Avrupa'daki genel dinleme var. Duymayan bilmeyen varmı Anti WhatsApp

   Misafir 23 Kasım 2016 02:37 Çarşamba (0) (0)
  • WhatsApp, kişisel verileri toplamayı durdurdu mu?

   Telegram Çok şükür ne WhatsApp var nede facebook nede Viper bunlar kişisel bilgilerinizi alıyor telegram yada telegramin çocuklarına güvenebilirsiniz calgram Plus messenger gibi

   Misafir 23 Kasım 2016 02:35 Çarşamba (0) (0)