Wikipedia neden engellendi?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Wikipedia'nın neden engellendiğini açıkladı. İşte bakanın açıklamaları.

Bildiğiniz üzere Wikipedia, ülkemizde uzun bir süredir engelli. Wikipedia'da terör örgütlerini destekleyen bilgilerin olması ve bu bilgilerin düzeltilmemesi sonunda siteye erişim engeli uygulanmıştı. 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, canlı olarak katıldığı TV programında Wikipedia'nın neden hala engelli olduğunu açık ve net bir şekilde açıkladı. Ahmet Arslan'ın açıklamalarına bakacak olursak Wikipedia erişim engellinin kalkmasını istemiyor.

Wikipedia'nın Türkiye'deki editörleri yanlış olan bilgileri düzeltmek istemesine rağmen, Wikipedia'nın bu bilgileri düzenlemeye kapattığı dile getiriliyor.

1502088524_wikipedia.png

Ahmet Arslan'ın Wikipedia konusunda yaptığı açıklamadan bazı kesitler şu şekilde;

"Bütün bu sistemlerin hepsinin faydası olduğu konusunda şüphe yok, zararlı olduğu taraflar konusunda ise görüşmeler yapılarak hataların düzenlenmesi sağlanır.

Ne yazık ki, Wikipedia’da ülkemiz için yanlış algılara neden olabilecek o kadar fazla yayın var ki, bu konuda kendilerini defalarca kez uyardık.

Hatta, editörlerin bu konuda gerekli düzenlemeleri yapması mümkün olduğu halde, Türkiye’de bulunan editörleri yasaklayarak düzenleme imkanını ortadan kaldırdılar.

Halen, görüşmelere devam ediyoruz ve insanlarımızın bu hizmetten faydalanmasını istiyoruz.

Onları ısrarla, terör ile canı pahasına mücadele eden Türkiye’yi DAEŞ destekçisi gibi göstermekten vazgeçmeleri konusunda uyarıyoruz."

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Wikipedia neden engellendi?

   Bu neyin kafası yani şimdi sen beni herkese yanlış tanıtıyorsun diyip çocuğunun ihtiyacı olan bir ürünü eve ama o ürün seni herkese yanlış tanıtmaya devam ederken çocuğun ihtiyacını gideremiyor. Zararlı çıkan yine sensin.

   Misafir 07 Ağustos 2017 11:30 Pazartesi (0) (1)
  • Wikipedia neden engellendi?

   Ee o zaman Atv Fox Akit gibi çöp kanalların ditrk kapatılması lazım?

   Misafir 07 Ağustos 2017 10:12 Pazartesi (1) (0)