Windows Mobile yavaş yavaş ölüyor!

Uygulama kıtlığı çeken Windows Mobile, popüler uygulama olan Flipboard'ı da kaybetti. Windows Mobile'ın fişi çekilmiş gibi görünüyor.

Microsoft'un bile gözünden çıkarttığı Windows Mobile, açıklanan son kullanım rakamlarında %1'i bile görememişti. Fişi çekildi çekilecek olan Windows Mobile'a bir darbe de Flipboard'dan geldi. Sosyal medyadaki ve web sitelerindeki içerikleri bir dergi formatında sunan Flipboard, artık Windows Mağazası'nda yer almayacak.

Flipboard'ın yüklü olduğu Windows Mobile telefonlar uygulamayı kullanabilecek ama sildiklerinde bir daha indiremeyecek. Yaklaşık 4 yıl önce şaşalı Lumia 1020 etkinliğinde, Windows Phone'a gelen Flipboard'ın neden böyle bir karar aldığı açıkça ortada. 

1504172753_flipboard.jpg

Android ve iOS karşısında Windows Mobile'ın tutunamayacağını yıllardır dile getiriyoruz. Popüler uygulamaların da bu platformdan çekilmesi artık Windows Mobile'ın çöküşe geçtiğini açıkça gösteriyoruz. Bakalım Windows 10 Mobile ile bile umduğunu bulamayan Microsoft, bu konuda nasıl bir hamle yapacak?

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Windows Mobile yavaş yavaş ölüyor!

   iOs ve Windows Phone gibi Kapalı işletim sistemlerinin piyasada tutunma şansı zaten fazla değil, en iyi ihtimalle iOs gibi marjinal kalırlar veya yavaş yavaş WP gibi piyasadan yok olmaya yüz tutarlar... Geçmiş bu tür örneklerle dolu...

   Misafir 31 Ağustos 2017 18:07 Perşembe (0) (1)
  • Windows Mobile yavaş yavaş ölüyor!

   Windows Phone pişmanlıktır... CEO gerizekalı olunca sonucu bu olur, sen 41 MP kamera yap ama görüntülü konuşma için insanları oovoo veya skype gibi programda tut...mağaza rezalet, backup sıfır.. Zaten sırf nokia diye almıştım. S8 biraz daha ucuzlasın onu alacağım, en az 3 sene dayanır..

   Misafir 31 Ağustos 2017 16:31 Perşembe (1) (1)