Yeni nesil en çok YouTube'da zaman geçiriyor!

YouTube'da en çok ise oyun kanalları izleniyor!

Yapılan araştırmaya göre, dijital dünyanın içine doğup orada yetişen Z kuşağı, %97 oranı ile en çok YouTube’da varlık gösteriyor. Kendi yaşıtlarının günlük hayatını yakından takip eden bu nesil, günün trendlerine uygun olarak eğlenceli videolar üreten kanallara abone oluyor, sevdikleri oyunların videolarını izliyor. 

Dijital dünyada çocukların konuştuğu konuların başında %38 oranı ile oyun başlığı gelirken, bu oran çocuğun oyun karakterleri ve oynadığı oyunlardan ne kadar etkilendiğinin de göstergesi oluyor. Z kuşağının diğer ilgi alanları ise %34 ile trendleri ve gündemi takip ettikleri Vlog’lar, %19 ile yaşıtlarının gündelik aktiviteleri, %6 ile oyuncaklar ve %3 ile çocuk kanalları olarak sıralanıyor. 

1509704314_maxresdefault.jpg

Araştırmanın en dikkat çekici sonuçlarından birisi ise dijital dünyanın çocukların sosyal hayatına etkisi. Dijitalleşme, davranış biçimlerini değiştiriyor. Yüz yüze iletişimi kısıtlı hale getiren dijital dünya, yüzde 30 oranında çocukların sosyallik durumunu olumsuz etkilerken, çocukların gelişimi ve eğitimine olumlu katkısı ise yüzde 37 olarak belirleniyor. Dijital dünya, okul hayatına yüzde 22 etki ederken, aile içi iletişim ve kültürel değişimlere etkisi yüzde 11 olarak görülüyor. 

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Yeni nesil en çok YouTube'da zaman geçiriyor!

   internette youtube den baska video sitesi bile izlemem face bilem bile yok son nefesim youtube dir

   Misafir 03 Kasım 2017 21:20 Cuma (0) (0)