Türkiye'den, dünyanın en üstün dedektörü!

Yazılımı ve donanımı tamamen yerli imkanlarla üretilen Proton Elic, 2 milyon dolara satışa sunuldu. İşte dünyanın en üstün dedektörü!

Yerli girişimci Remzi Başbuğ, yıllarca dışa bağımlı kaldığımız bir sektörde daha yüzümüzü güldüren bir çalışmaya imza attı. Tamamı yerli üretimle hayata geçirdiği dünyanın en iyi yeraltı görüntüleme cihazıyla dünyanın ilgisini çekti. Başta ABD olmak üzere Almanya ve birçok Arap ülkesinden 2 milyon dolarlık yeraltı görüntüleme cihazına büyük talep yaşanıyor.

1479547774_assuvaprotonelic02.jpg

Satışına başladıkları cihazla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Assuva Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Başbuğ, şunları söyledi: “15 yılı aşkın bir süredir bu işin içindeyim. Önceleri arayıcı olarak bu işe başladım. Hobi olarak başladığım bu işte Amerika ve Almanya’da eğitimler alarak bu tür cihazlarda sürekli kendimi geliştirdim. Sonrasında ise ‘Daha iyisini yerli olarak nasıl yapabilirim?’ diye kafa yormaya başladım. Önceleri basit dedektör satışıyla başladığım yeraltı görüntüleme cihazlarını geliştirmeye başladım. Birkaç mühendis arkadaşı da ekibimize dahil ettim. Şu anda tamamen yerli imkanlar ve yerli yazılımla Proton Elic adını verdiğimiz 2 milyon dolarlık dünyanın en teknolojik cihazını ürettik.”

‘YERLİ GİRİŞİMCİYE 2 MİLYON, YABANCIYA 4 MİLYON DOLARA SATACAĞIZ’

Proton Elic’teki teknolojinin dünyanın hiçbir ülkesinde bulunmadığını belirten Başbuğ, “Proton Elic, 50 metre derinlik, bin metre de menzile sahip. Yazılımı kendimiz, donanımsal ekipmanları da yine yerli firmalarda yaptırıyoruz. Yeraltı görüntüleme cihazımız; maden, su, kömür, metalik madenlerin hepsini bulabiliyor. Amerika, Almanya, Dubai, Belçika, Ürdün ve birçok Arap ülkesinden yoğun bir talep var cihazımıza. Bu kadar yüksek teknolojiye sahip görüntüleme cihazı şu anda dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Teknolojimiz dünyada 1. Sırada. Fakat satışta üçüncüyüz. Bu cihazla Proton Elic ile birlikte satışta da öne geçmeyi hedefliyoruz. Proton Elic’i, yerliye 2 milyon dolar, yabancıya 4 milyon dolardan satacağız.” diye konuştu.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Türkiye'den, dünyanın en üstün dedektörü!

   ulan yerli 2 milyon tamam da yabanci neden 4 milyon. yabanciya en az 20-30 milyon olmali. almanya ingiltere abd israil kendi mallarini ulkeleri haricinde en az 3-4-5 kati fiyatina datiyolar. ornek iphone abd fiyati Türkiye fiyati. fransa ford arabalari almanya elektronik aletleri kat kat yuksek fiyattan satiyolar. madem yerli imkanimiz var ve dışa satilacak. en az 10-15 milyon tl olmasi lazim. Çünkü onlar bu teknolojiyi bize en az 15-20 milyon tl den satarlar belkide hiç satmazlar. !!

   Misafir 21 Kasım 2016 23:18 Pazartesi (1) (0)
  • Türkiye'den, dünyanın en üstün dedektörü!

   saçmalama

   Misafir 22 Kasım 2016 17:04 Salı
  • Türkiye'den, dünyanın en üstün dedektörü!

   6.5 trilyon a peynir satar gibi satıyorsa. Ne diyeyim.

   Misafir 21 Kasım 2016 01:06 Pazartesi (0) (0)
  • Türkiye'den, dünyanın en üstün dedektörü!

   bom bom icat boş edam işleü

   Misafir 19 Kasım 2016 18:33 Cumartesi (2) (2)