Creality HALOT-One: 3D baskıda hassasiyeti artırın

Creality HALOT-One 3D yazıcı LCD Reçine teknolojisini kullanıyor. Bu sayede baskılarda çok daha hassas ve detaylı sonuçlar alınabiliyor.

Creality HALOT-One: 3D baskıda hassasiyeti artırın

Günümüzde LCD Reçine 3D yazıcılar küresel 3D baskı pazarının önemli öğelerinden biri haline geliyor. 3D baskıda yüksek hassasiyet ve yüksek verimlilik gibi özellikleri, imalat endüstrisindeki uzun üretim sürelerinin sıkıntılı süreçlerini çözdü ve bu avantajlar kullanıcılar tarafından yaygın olarak tercih ediliyor.

LCD Reçine 3D yazıcılar, bu alanda önemli bir devrimsel bir adım olarak 3D baskıda doğruluk ve kalite açısından öne çıkan modeller oldu. Pazar ve teknoloji büyüdükçe ve geliştikçe, LCD Resin serisi 3D yazıcı üreticilerinin sayısının arttığını görüyoruz.

Creality HALOT-One: 3D baskıda hassasiyeti artırın - Resim : 1

3D baskı endüstrisinin önde gelen markası olan Creality, LCD 3D baskı teknolojisinin öncülerini arasında yer almaktadır. HALOT-ONE ise tüm dünyada müşteriler tarafından beğenilen ve memnuniyetle karşılanan en yeni LCD Reçine 3D yazıcı bir modeldir.

LCD Reçine 3D yazıcılar için ışık kaynağı, performans ve Z eksenindeki hareketli parçalar en önemli üç bileşendir. 3D baskı için geleneksel LCD teknolojisinin sınırlaması nedeniyle, belirli bir kullanım süresinden sonra baskı doğruluğu azalmaktadır. Işık kaynağının yoğunluğu, ışığa duyarlı reçinenin sertleşme süresini doğrudan etkiler. Yeni nesil HALOT-ONE 3D yazıcı, piyasadaki matris paralel ışık kaynağından farklı olarak marka tarafından geliştirilen optik sistemi kullanır. Entegre ışık kaynağı, ışığın kırılması ve yansımasından geçerek, paralelleştirilmiş ışıkla ekrana düzgün bir şekilde yansıtılır. Böylece modelin her boyutu tutarlı bir doğruluk elde edebilir.

Creality HALOT-One: 3D baskıda hassasiyeti artırın - Resim : 2

Performans ve hassasiyet açısından olağanüstü avantajlara sahip HALOT-ONE 3D yazıcı, ev ve ticari alanlarda hızla popüler hale geldi. HALOT-One 3D yazıcı, LCD yazıcının ürün operasyonları için çok zaman kazandıran ve endüstrinin dijitalleşmesini hızlandıran bazı endüstriyel üretim ihtiyaçlarını karşıladığını bulduğu için kurumsal alanda da ilgi görüyor.

HALOT-ONE, kendi geliştirdiği yeni nesil yüksek performanslı anakartlarla donatılmıştır. Ana kontrol çipi, yeni bir ARMCortex-M4 işlemciye sahiptir. Sıradan LCD Reçine 3D yazıcıların çok ötesinde bilgi işlem gücüne ve grafik işleme yeteneklerine sahiptir ve daha doğru 3D baskı deneyimi yaşamanızı sağlar.

Hassas T şekilli vida, Z ekseninde yüksek hassasiyeti sağlıyor. HALOT-ONE, hassas ve düzgün baskı almak için platformun çok ipeksi ve ince hareketlerle çalışmasına izin veren mikron düzeyinde hassas bir Z ekseni lineer kılavuzla donatılmıştır. Böylece yazıcı tarafından oluşturulan modelin ayrıntıları mükemmel ve yüzey ise katman çizgileri olmadan pürüzsüz bir şekilde basılabilir.

Creality HALOT-One: 3D baskıda hassasiyeti artırın - Resim : 3

Daha fazla kullanıcının 3D baskının çalışabilirliğini ve zekasını daha sorunsuz deneyimlemesini sağlamak için HALOT-ONE, kendi geliştirdiği dilimleme yazılımı ve OTA çevrimiçi güncellemelerini duyurdu. HALOT-ONE, sürekli olarak çeşitli yeni işlevler sunarak, kullanıcıların 3D baskının avantajlarından hızla yararlanmalarını sağlıyor. Creality tarafından bağımsız olarak geliştirilen dilimleme yazılımının kullanımı kolaydır ve konuya vakıf olmayan kullanıcılar tarafından bile zorlanmadan deneyimlenebilir. Kullanıcılar kendi yaratıcı tasarımlarını kendi ihtiyaçlarına göre yükleyebilir, bu da 3D baskı eşiğini düşürür ve 3D baskı sürecini basitleştirir.

En son teknolojiyle desteklenen HALOT-ONE 3D yazıcı, LCD Reçine 3D yazıcı pazarında en çok beklenen yeni ürün haline geldi. Tasarım, sade ve zarif klasik endüstriyel çizgileri sürdürüyor. Yeni Creality işletim sistemi geniş bir ekrana ve büyük bir çalışma alanına sahiptir. Etkileşimli işlevler basit ve sezgiseldir. Ayrıca yapılan işlem bir bakışta görülebilir. Özel olarak tasarlanmış çift ısı dağıtma sistemi, ısı kaynağını doğru ve akıllı bir şekilde kontrol edebilir ve algılayabilir, ısıyı etkili ve hızlı bir şekilde buharlaştırabilir. Baskı sarf malzemeleri olarak reçine malzemelerinin kullanılması nedeniyle, hava dostu kullanım, her LCD Reçine 3D yazıcının dikkate alması gereken bir konudur. HALOT-ONE, reçine malzemelerinin kokusunu etkili bir şekilde emmek ve hava ortamını daha konforlu hale getirmek için yoğun şekilde filtreleyen aktif karbon filtrelerle donatılmıştır.

Creality HALOT-One: 3D baskıda hassasiyeti artırın - Resim : 4

LCD Reçine 3D yazıcıların en büyük avantajı, yüksek hassasiyetli baskıda yatmaktadır. Bu nedenle genellikle diş hekimliği, ortopedi, mücevher, minyatür mimari, el yapımı modelleme ve diğer alanlar gibi zarif modellerin üretiminde kullanılırlar. HALOT-ONE yüksek hassasiyetli model baskısı, temel olarak model yüzey kalitesi gereksinimlerinin çoğunu karşılayabilir ve kullanıcıların akıllı üretimi güncellemelerine, seri üretimde daha iyi ve daha hızlı 3D baskı elde etmelerine yardımcı olur.

Bu modeli şirketin bayileri veya Creality mağazasının web sitesi https://bit.ly/3jDL7n4 üzerinden sipariş edilebilirsiniz.

LCD 3D yazıcılar hakkında daha fazla bilgi için Creality markrasını takip edin veya Facebook'ta iletişime geçebilirsiniz ().

HALOT-ONE hakkında detaylı bilgi ise buradaki internet sitesinde yer alıyor.