Lydsto R1 robot süpürge yeni bir dönemin kapılarını açıyor

Lydsto R1 toz toplama üniteli akıllı robot süpürge benzerlerinde yaşanan çekiş sorunları ortadan kaldıran özelliklerle donatıldı.

Lydsto R1 robot süpürge yeni bir dönemin kapılarını açıyor

Çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinden sonra robot süpürgeler, bizi günlük işlerden kurtaran bir önemli bir teknoloji ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Ancak robot süpürgelerin temizleme performansı belli bir süre kullandıktan sonra azalmaya başlıyor.

Çekiş gücünde oluşan kayıp sorununu çözmek için kendi kendini boşaltabilen robot süpürgeler geliştirildi. Sıradan robot süpürgelerde yaşanan çekiş kaybını gidermek için kendi kendini boşaltabilen robot süpürgeler üretildi.

Kendi kendini boşaltan robot süpürge nedir ve çekiş kaybı sorununu nasıl çözüyor?

Örneğin, en çok satan kendi kendini boşaltabilen robot süpürge modellerinden biri olan Lydsto R1'i ele alalım. Bu robot süpürge 2.700 pa emiş gücüne sahiptir ve aynı zamanda şarj istasyonu olarak da kullanılabilen bir toz toplama istasyonuyla birlikte geliyor. Robot süpürge her vakum seansından sonra, yüksek hassasiyetli sensörler tarafından istasyona yönlendirilir. Bu istasyon, standart bir süpürgeden beş kez beş kez daha yüksek bir emiş gücüne sahiptir. İstasyona gelen robot toz haznesini özel tasarımlı yan hava kanalından boşaltır ve çekiş gücünü geri kazanır.

Lydsto R1 robot süpürge yeni bir dönemin kapılarını açıyor - Resim : 1

Bu tasarım, robot süpürgenin temizleme performansının büyük ölçüde çekiş gücü ile belirlendiği gerçeğine dayanmaktadır. Ve gerçek çekiş gücü iki faktör tarafından belirlenir: Birincisi motorun standart emiş gücü. İkincisi ise hava kanalındaki direnç nedeniyle yaşanan çekiş kaybı. Hava kanalındaki direnç üzerine yapılan araştırmalar, çekiş gücündeki kaybın ana sebebinin toz haznesi olduğu sonucuna vardı. Araştırmacılar, toz haznesi doldukça çekiş gücünün bir kısmının kaybolduğunu doğruladı. Yapılacak şey ise belli: Robot süpürgenin çekiş gücünü korumak için toz haznesinin zamanında boşaltılmasını gerekiyor.

Sıradan robot süpürge modellerinde toz haznesi elle temizlenmelidir. Bakıma harcanan bu zaman ve enerji ile rahatlık biraz bozulur. Bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen üreticiler otomatik toz toplama mekanizmalı robot süpürgeler icad etti.

Lydsto R1 robot süpürge yeni bir dönemin kapılarını açıyor - Resim : 2

Lydsto R1 toz toplama üniteli akıllı robot süpürge : Yeni bir teknoloji

Lydsto R1 toz toplama istasyonunda ST LPS22HBTR, KODENSHI ORA2S01 ve benzeri 29 yüksek hassasiyetli sensör bulunur. ST LPS22HBTR piezo dirençli sensör, müdahale edilmeden uzun bir mesafeden algılama yapabilir ve KODENSHI ORA2S01 IR sensörü, robotun bağlanacağı konumu kesin olarak belirlemek için kullanılır. 

Toz toplama istasyonu ayrıca, 30.000 pa emiş gücü (standart süpürgelere göre beş kat daha yüksek) sağlamak için 50.000 m/dak'da çalışan 1.000 W  gücünde bir motorla donatılmıştır.

Lydsto R1 robot süpürge yeni bir dönemin kapılarını açıyor - Resim : 3

Toz haznesini kendi kendine boşaltabilen robot süpürge modellerinin birçoğunda toz toplama kanalı, atıkları depolayacak ve toz toplama verimliliğini azaltacak bir tasarımla robotun alt kısmında bulunur. Lydsto R1'in toz toplama kanalı ise istasyona doğrudan bağlanan 430 mm'lik bir kanal olarak yan tarafa konulmuştur. Bu tasarım sayesinde toz haznesi 12 saniye içinde yüzde 98 oranında boşaltılabilir. Toz haznesi içindekiler ayda bir değiştirilmesi gereken 3 litrelik kapalı bir bölümde toplanır.

Ek olarak, Lydsto patentli gürültü azaltma teknolojisi, ses emici malzeme ve çift bölme korumalı Lydsto R1, toz toplama sesini en aza indirir.

Lydsto R1, şimdi devrim niteliğindeki teknolojilerle desteklenen sürekli dalgalı emme özelliği ile geliyor.

Fonksiyon Paketi sizi yer ve halı temizliğinden kurtarır


Sıradan robot süpürgelerin dolu toz haznesindeki çekiş kaybı, uygulama kontrolünü ve planlamayı anlamsız hale getirir. Lydsto R1'de ise süpürge maksimum emiş gücünü korumak için her çalışma sonrasında boşaltılır. Çöküş kaybı olmadan, uygulama kontrolü ve zamanlama işlevleri tam anlamıyla verimli olarak çalışır.

Lydsto R1 robot süpürge yeni bir dönemin kapılarını açıyor - Resim : 4

Lydsto R1, LDS lazer navigasyonu, engellerden kaçınma özelliği, yeniden şarj etme ve devam etme, uygulama kontrolü ve programlı temizlik özellikleri ile geliyor. Bu özellikleri ile robot süpürge temizlik performansını garanti eder ve sizi rahatsız edici işlerden kurtarır. Hatta uzun süre uzakta olduğunuz durumlarda bile eviniziniz temiz kalacağını garanti edebilirler.

Sıradan robot süpürgelerin başaramadığı sorunları çözmek için tasarlanan Lydsto R1, yer ve halı temizliğindeki fiziksel çabalardan tamamen kurtarıyor. Süpürmek artık bir ev işi değil.

Ürünle ilgili detaylı bilgiye buradaki linkten ulaşabilirsiniz.