Amazfit'in bu saatleri bedavadan biraz pahalı! Yok satar!

Akıllı saat dünyasının yükselen yıldızı Amazfit, yakın zamanda isimleri GTR 4 ve GTS 4 olan iki yeni akıllı saat modelini daha satışa sunacak.

Amazfit'in bu saatleri bedavadan biraz pahalı! Yok satar!

Akıllı saat sektörü günden güne büyümeye devam ediyor. İlk çıktığı zamanlarda klasik saatlerin yerini tutamayacağı iddia edilen ancak gelinen noktada daha şimdiden seleflerini unutturan bu teknolojinin daha gidecek çok yolu var. Özellikle sağlık alanındaki başarılarıyla dikkat çeken akıllı saatlere, neredeyse her ay yeni bir isim daha dahil oluyor. İşte Amazfit tarafından geliştirilen ve ilk defa yüksek kalitedeki fotoğrafları sızdırılan GTR 4 ve GTS 4’de bu isimlerden 2’si.

Hisselerinin büyük çoğunluğu Xiaomi’nin elinde olduğu için, Çinli teknoloji devinin alt markası olarak kabul edilen Amazfit, son zamanlarda birbiri ardında piyasaya sürdüğü akıllı saat modelleri sayesinde bir hayli dikkat çekmeyi başardı. Bu şöhretinin kalıcı olmasını isteyen Çinli şirket, bir süredir GTR 4 ve GTS4 adı verilen iki yeni model üzerinde çalışıyor. Amazfit’in isim olarak birbirine benzer iki saat modeline baktığımız zaman bunlar arasındaki en bariz farkın kasa tipi olduğunu görüyoruz.

Amazfit'in bu saatleri bedavadan biraz pahalı! Yok satar! - Resim : 1

Amazfit'in bu saatleri bedavadan biraz pahalı! Yok satar!

Buna göre Amazfit GTR 4, 466 X 466 piksel çözünürlüğe ve 1,43 inç büyüklüğe sahip yuvarlak kasa bir AMOLED ekranla karşımıza çıkacakken, Amazfit GTS 4 ise 390 x 450 piksel çözünürlüğe ve 1,75 inç büyüklüğe sahip dikdörtgen kasa AMOLED ekranla raflardaki yerini alacak.

İki cihaz arasındaki bir diğer temel ayırım ise bataryalarında saklı. Yuvarlak kasa GTR 4 modelinde 475mAh’lık bir batarya bulunacak ki bu da akıllı saatin 12 gün boyunca kullanılabileceğini gösteriyor. Dikdörtgen kasa olan kardeşi GTS 4’de ise 300mAh’lık bir kasa bulunacak ve bu da onun 7 gün boyunca yeniden şarj edilmeye ihtiyaç kalmayacak şekilde kullanılmasını sağlayacak.

Her iki akıllı saat içinde şimdilik bir fiyat bilgisi paylaşılmazken, cihazların yıl sonuna doğru satışa sunulması bekleniyor. Sızdırılan bilgilere göre saatler 150 doların altında bir etikete sahip olacak.