Akıllı Saat

Apple Watch sahiplerine ücretsiz tamir müjdesi!

Apple, Watch modellerinden biri için ücretsiz servis onarımı vereceğini duyurdu. Watch 6 serisinin bazı modellerinin ekranının kalıcı olarak kararmaya başladığı bildiriliyor.

Apple Watch sahiplerine ücretsiz tamir müjdesi!

Apple serinin bu hataya sahip modellerini ücretsiz olarak onaracak. Apple resmi sitesinde yer alan destek sayfasına göre 40 mm Apple Watch 6 serisinin küçük bir kısmının ekranının kalıcı olarak kararabiliyor. Apple’a göre etkilenen cihazlar Nisan 2021 ve Eylül 2021 arasında üretilenler.

Watch 6’nızın ücretsiz servise uygunluğunu nasıl kontrol edersiniz?

Yukarıda da bahsedildiği gibi, servis programı yalnızca 6. seri 40 mm modeli için geçerli. Diğer Apple Watch modelleri bu ücretsiz servisten faydalanamıyor. Ayrıca eğer Apple Watch 6’nızı 2021 nisanından önce satın aldıysanız ücretsiz servisten yararlanmanız yine mümkün değil. Ama  Nisan 2021’den önce satın alınmış 40 mm bir Watch 6’ınız varsa Apple resmi sitesinde yer alan listeden saatinizin seri numarasını bularak saatinizin servise uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer hatalı bir tanesine sahipseniz Apple veya Apple Yetkili Servis’lerinden herhangi birine ücretsiz olarak başvurabilirsiniz

Tüm dünyada geçerli olacağı belirtilen bu uygulama Apple Watch’unuzun standart garantisini genişletmiyor ve yalnızca belirtilen soruna sahip saatler için geçerli. Bu ücretsiz servis uygulamasının ne zamana kadar süreceği ise açıklanmadı. Fakat geçmiş tecrübeler düşünülürse bunun bir süre daha devam edeceğini söylememiz mümkün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.