Akıllı Saat

Apple Watch yeni özelliğiyle ciddi fark yaratacak

Yeni Apple Watch rakipleriyle ciddi fark yaratacak bir özelliğe sahip olacak. İşte tüm detaylar.

Apple Watch yeni özelliğiyle ciddi fark yaratacak

Akıllı saat pazarının tartışmasız lideri olan Apple yeni modelinin hazırlıklarını hala sürdürüyor. Malum son birkaç nesildir çıkan Apple Watch modelleri arasında öyle çok da dişe dokunur bir özellik farkı yoktu.

Fakat yeni gelecek olan Apple Watch dengeleri tamamen değiştirebilir. En azından ortaya çıkan iddialar bu yönde. 

Bloomberg'in iddiasına göre Apple yeni nesilde vücut sıcaklığını ölçen bir sensor teknolojisi kullanacak. Başka bir ifade ile Apple Watch 7 kullanıcıların ateşini ölçebilecek.

Bu aslında pek çok açıdan avantajlı bir durum. Özellikle de koronavirüs pandemisinden geçtiğimiz şu günlerde.

Eğer Apple bu özelliği Watch 6 serisinde sunsaydı herşey çok farklı olabilirdi. Hali hazırda pandemi sürecinde pek çok kişinin hayatını da kurtarabilirdi.

Apple Watch yeni özelliğiyle ciddi fark yaratacak

Apple Watch 7 ile gelecek olan ateş ölçme özelliğinin gecikmeli gelen bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz.

Yine de Apple Watch'ın ateş ölçme özelliğine kavuşacak olması olumlu bir gelişme. Muhtemelen Apple'ın ardından diğer üreticiler de geliştirdikleri akıllı bileklik ve saatlerde ateş ölçme özelliğine yer verebilirler.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte önümüzdeki yıllarda akıllı saatlerle tansiyon ya da şeker ölçümü de mümkün olabilir. Elbette bunun için hayli beklememiz gerekebilir.

Gerçi son dönemde Apple'ın tansiyon ölçen yeni bir sensor teknolojisi geliştirdiği iddia ediliyordu fakat bu konuda da somut bir adım göremedik.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.