Apple'dan ilginç hamle, Watch Series 9'u yenileyip ucuza satışa sundu

Apple, Çin pazarı için yenilenmiş Apple Watch Series 9 modellerini 2499 Yuan'dan başlayan fiyatlarla sunuyor.

Apple'dan ilginç hamle, Watch Series 9'u yenileyip ucuza satışa sundu

Apple'ın Çin'deki yenilenmiş ürün seçkisine Apple Watch Series 9 modelleri de katıldı. Alüminyum, paslanmaz çelik, seramik ve cam gibi çeşitli malzeme ve renk seçenekleriyle sunulan bu saatler, kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Ayrıca, hem GPS hem de GPS + hücresel bağlantı özelliklerine sahip modeller mevcut. Yenilenmiş Apple Watch Series 9'un 41mm boyutundaki GPS modeli 2.499 yuan (yaklaşık 354$), 45mm boyutundaki ise 2.699 yuan (yaklaşık 380$) başlangıç fiyatlarıyla satışa sunulmuş.

GPS + hücresel bağlantıya sahip modellerin fiyatları ise her iki boyutta da 3.199 yuan (yaklaşık 452$) olarak belirlenmiş. Yeni modellere kıyasla 500 ila 800 yuan daha uygun fiyatlı olan bu saatler, Apple tarafından bir yıl garanti altına alınmış. Ancak, yenilenmiş ürünlerin bazı kullanım izleri taşıyabileceği belirtiliyor.

Apple'dan ilginç hamle, Watch Series 9'u yenileyip ucuza satışa sundu

Eylül 2023'te piyasaya sürülen Apple Watch Series 9, 5.6 milyar transistör içeren yeni yonga setiyle dikkat çekiyor. Seri 8'e göre %60 daha fazla transistöre sahip olan bu yonga seti, GPU performansında %30'luk bir artış sağlıyor. Apple'ın iddiasına göre tam şarjla 18 saate kadar kullanım imkanı sunan Apple Watch Series 9, açık havada kullanım için maksimum 2.000 nit parlaklık değeriyle önceki modele göre iki kat daha parlak bir ekran sunuyor.

Ayrıca, bu seriyle birlikte ekran üzerinde başparmak ve işaret parmağının bir araya getirilerek yapılan "çift dokunma" hareketiyle belirli işlemler gerçekleştirilebiliyor. Bu yeniliklerle birlikte Apple Watch Series 9, kullanıcılara daha gelişmiş bir deneyim vaat ediyor.