Apple'ın en büyük rakibi akıllı saat fiyatlarını düşürdü, peynir ekmek gibi satıyor

Google'ın akıllı saati Pixel Watch, ABD'de sadece 180 dolara satışa sunuldu, bu fiyatıyla kullanıcıların büyük ilgisini çekiyor.

Apple'ın en büyük rakibi akıllı saat fiyatlarını düşürdü, peynir ekmek gibi satıyor

Google'ın son dönemde yapay zeka ile donatılmış ve kullanıcı ilgisini artıran Pixel cihazlarına yenileri eklendi. Pixel Katlanabilir, Pixel Tablet ve Pixel Saat bu yeni ürünler arasında yer alıyor. Rekabetçi fiyatlarla sunulan bu cihazlar, güçlü donanımlar ve dikkat çekici özelliklerle donatılmış durumda. Özellikle Pixel Saat, son indirimle birlikte fiyat-performans açısından oldukça cazip bir seçenek haline geldi. Amazon üzerinden yapılan indirimle, saat şu anda 180 dolara satılıyor.

Pixel Saat normalde 250 dolar fiyat etiketiyle satılırken, 70 dolarlık bir indirimle şimdiye kadarki en düşük fiyatına ulaştı. Bu yıl içinde ikinci kez 200 doların altında bir fiyata düşmüş oldu. Saat, kalp ritmini ölçen bir kalp atış hızı monitörüne sahip ve EKG analizi yapabiliyor. Gün boyu aktivite takibi yapma, temassız ödemeler yapma gibi özellikler sunuyor. Uyku takibi, günlük antrenman detayları ve diğer temel bildirimler de bu saatte mevcut.

Apple'ın en büyük rakibi akıllı saat fiyatlarını düşürdü, peynir ekmek gibi satıyor

Fitbit aktivite takibi sayesinde yakılan kaloriler gibi metriklerle kesin aktivite takibi yapabilirsiniz. Yeni alıcılar ayrıca altı ay boyunca Fitbit Premium aboneliği kazanıyorlar. Ayrıca, saat yakın zamanda yapılan bir yazılım güncellemesiyle Pixel Saat 2'nin özelliklerini de aldı.

Saatin koruması da düşünülmüş; Corning Gorilla Glass ile çizilmelere karşı dayanıklılığı artırılmış ve 5 ATM suya dayanıklılık özelliği bulunuyor. Şu anda WiFi varyantı satışta olan Pixel Saat, şampanya altını, mat siyah ve cilalı gümüş renk seçenekleriyle sunuluyor. Fiyat indirimi geçici olduğu için, fiyatlar yeniden yükselmeden önce bu fırsatı değerlendirmekte fayda var.