Asus VivoWatch 6 tanıtıldı: İşte dikkat çeken özellikler

Asus, yeni sağlık odaklı akıllı saat modeli VivoWatch 6'yı tanıttı. Sağlık takibi özellikleri ve uzun pil ömrü ile bu saat, kullanıcıların ilgisini çekecek.

Asus VivoWatch 6 tanıtıldı: İşte dikkat çeken özellikler

Asus, sağlık takibi özellikleriyle donatılmış yeni amiral gemisi akıllı saati VivoWatch 6'yı tanıttı. Yalnızca 60 gram ağırlığındaki bu saat, gün boyu rahatlıkla kullanılabiliyor.

VivoWatch 6, 1.39 inç AMOLED dokunmatik ekrana sahip ve Gorilla Glass ile korunuyor. Ekran parlaklığı ise 350 nite kadar ulaşabiliyor. Cihaz, kan basıncı izleme ve EKG desteği sunan ASUS Blood Pressure ve ASUS ECG uygulamalarıyla donatılmış durumda. Ayrıca vücut kompozisyonu, uyku kalitesi ve Rahatlama İndeksi gibi sağlık ölçümlerini de gerçekleştirebiliyor. Saat, iki set tıbbi düzeyde EKG ve PPG sensörleriyle birlikte geliyor. Dış yüzeyindeki biyometrik empedans (BIA) sensörü sayesinde vücut kompozisyonunu ölçebiliyor.

Kullanıcı, başparmak ve işaret parmağını saat yüzeyine yerleştirerek vücut yağ oranı, iskelet kas yüzdesi, su içeriği ve bazal metabolizma hızı gibi verileri öğrenebiliyor. Saat, otonom sinir sisteminin aktivitelerini izleyerek kalp atış hızı değişkenliğini (HRV) baz alarak Rahatlama İndeksi'ni hesaplıyor ve bu sayede ani veya alışılmadık stres artışlarını tespit edebiliyor. Ayrıca, haftalık duygusal durumu takip eden ve yedi bölmeli bir grafikte gösteren Vücut Uyumu Analizi özelliği de mevcut.

VivoWatch 6, çift bant GPS ve 14 güne kadar pil ömrü sunuyor. ASUS'un Smart Health Ürün Planlama Kıdemli Direktörü Sharon Pan, "VivoWatch 6, kullanıcıların uzun vadeli sağlık hedeflerini kolayca takip edebilmelerini sağlıyor ve her an her yerde sağlık durumlarını izlemelerine olanak tanıyor," dedi. ASUS HealthConnect uygulaması, kullanıcıya tüm sağlık parametrelerini bir bakışta sunuyor. Uygulama ayrıca Care Track bulut tabanlı hizmeti ile aile üyelerinin kullanıcıların konum ve sağlık durumunu gerçek zamanlı olarak görebilmesini sağlıyor.

Fiyat ve çıkış tarihi konusunda Asus henüz net bir bilgi vermemiş olsa da, saatin 140 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı açıklandı.

Asus VivoWatch 6 tanıtıldı: İşte dikkat çeken özellikler - Resim : 1