Bu akıllı saat neredeyse bir araba parası!

Akıllı saat sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Huawei, yeni Premium modelini satışa sundu.

Bu akıllı saat neredeyse bir araba parası!

Huawei, Avrupa'da daha önce tanıttığı en premium akıllı saatlerinden biri olan Huawei Watch Ultimate'ın altın sürümünü tanıttı. Ve bu sadece herhangi bir altın rengi değil; Huawei, akıllı saatinde gerçek 18K altın kullanmış.

Bu lüks model, Huawei'nin altından üretilmiş ilk akıllı saati. Görsellere bakıldığında, bu şık aksesuarın altın bir çerçeve ve elmas kesim gravür işlemiyle oyulmuş 3D yüzeyli bir taçla geldiğini görebiliriz. Ancak altın sadece bu kısımla sınırlı kalmıyor. Huawei, altın PVD titanyum bir kayışı ayarlanabilir bir kelebek toka ile detaylandırmış. Saat, 24'ten fazla işlem tekniği kullanılarak üretilen nano mikrokristal seramik bir çerçeve içeriyor. Huawei, bu özel sürümün paslanmaz çelikten 6 ila 7 kat daha sert olduğunu ve bu sayede çizilme ve korozyona karşı dayanıklı olduğunu belirtiyor.

Bu akıllı saat neredeyse bir araba parası!

Teknik özelliklere gelince, değişiklik olmadığını görebiliriz. 1.5 inçlik AMOLED ekran, 450 x 450 piksel çözünürlüğe sahip. LTPO arka plan teknolojisi kullanılarak 1 ila 60 Hz arasında değişken yenileme hızı sunuyor. Huawei'nin iddiasına göre, 530mAh bataryası ağır kullanımda 8 gün, normal kullanımda ise 14 güne kadar dayanabiliyor. Saat ayrıca Huawei'nin egzersiz ve sağlık uygulamalarını, NFC ve ECG teknolojilerini de destekliyor.

Fiyata gelirsek, Huawei Watch Ultimate Gold Edition Avrupa'da €2999 ($3198) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Ancak kesin satış tarihi henüz açıklanmış değil. Açıkçası bu fiyat etiketi ile saat, sadece bir teknolojik alet olmanın ötesinde bir mücevher statüsü kazanıyor.