Caviar uzay temalı mekanik saatlerini tanıttı

Caviar, SpaceX Starship parçaları içeren yeni uzay temalı mekanik saatlerini tanıttı. Bu eşsiz saatler, koleksiyoncuların ilgisini çekebilir.

Caviar uzay temalı mekanik saatlerini tanıttı

Dubai merkezli lüks marka Caviar, yeni mekanik saat koleksiyonu Space Tornado'yu tanıttı. Uzayın kozmik fırtınalarından ilham alan bu koleksiyon, Twin Spin, Stargazer X-Edition ve SkyWard adlı üç modelden oluşuyor.

Koleksiyonun en dikkat çeken modeli olan Stargazer X-Edition, kadranında SpaceX Starship görevinden bir parça barındırıyor. Bu parça, Mart 2024'te Teksas, Boca Chica'daki bir Starship kazasının ardından bir koleksiyoncu tarafından toplanmış ve daha sonra Caviar tarafından satın alınmış. Sadece üç adet üretilen Stargazer X-Edition'ın fiyatı $6630 olarak belirlenmiş.

Caviar uzay temalı mekanik saatlerini tanıttı - Resim : 1

Caviar'a göre Space Tornado koleksiyonu, "cesaret manifestosu, yıldızlara ulaşma arzusu ve sonsuzluğun bir parçasına sahip olma davetidir." Saatlerin içindeki tourbillon mekanizmaları, fırtınaları andıracak şekilde tasarlanmış ve koleksiyonun adı, yıldızlarda meydana gelen devasa girdaplardan esinlenerek verilmiş.

Koleksiyonun en uygun fiyatlı modeli olan Twin Spin, iki tourbillon barındırıyor ve $6200 fiyat etiketiyle sunuluyor. SkyWard modeli ise iskeletleştirilmiş bir kronograf ile saat mekanizmasını izleme imkanı veriyor ve $6910 fiyatla satışa sunulmuş.

Stargazer X-Edition sadece üç adetle sınırlıyken, diğer modellerden her biri 99 adetle sınırlı üretim. Tourbillon mekanizmaları, 1795 yılında efsanevi saat ustası Louis Breguet tarafından icat edilmiş ve saatçiliğin zirvesi olarak kabul edilmiştir. Bu mekanizmaların üretimindeki karmaşıklık, bu tür saatleri en prestijli ve pahalı zaman ölçüm cihazları haline getiriyor.

Caviar, nadir malzemeler ve ileri teknoloji kullanarak yüksek kaliteli cihazlar ve mekanizmalar üretmesiyle tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde, Deadpool'dan ilham alan ve $12,200'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan sınırlı üretim “Criss-Cross” iPad Pro 2024'ü piyasaya sürmüştü. Ayrıca, 18k altınla süslenmiş ve $44,000 değerinde olan Porsche eBike'ı tanıtmış, yanında ücretsiz bir iPhone 16 vermişti.