Galaxy Watch FE yine lansmandan önce satışa çıktı, tasarımı ve renkleri ortaya çıktı

Galaxy Watch FE lansman öncesi yeniden satışa sunuldu. Bu durum, saatin tasarımı ve renk seçeneklerini gözler önüne seriyor.

Galaxy Watch FE yine lansmandan önce satışa çıktı, tasarımı ve renkleri ortaya çıktı

Samsung'un yeni akıllı saati Galaxy Watch FE'nin piyasaya sürüleceği tarih ile ilgili dedikodular yayılmaya başladı. Galaxy Watch 6 serisinin geçen yıl Temmuz ayında tanıtılmasının ardından, Galaxy Watch FE modelinin bu yıl 24 Haziran'da tanıtılacağı konuşuluyor. Hollandalı bir e-ticaret platformu olan Mobile.nl'de kısa bir süreliğine listelenen bu yeni modelin fiyatı 219 dolar olarak görüldü.

Son haftalarda, yeni Fan Edition saatiyle ilgili birçok sızıntı ve söylentiye rastladık. Örneğin, bu saatin Samsung'un 2021 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy Watch 4'ün güncellenmiş bir versiyonu olacağını biliyoruz. Henüz Samsung bu ürünü resmen duyurmasa da, çevrim içi mağazalar bu konuda hızlı davranıyor.

Mobile.nl'de kısa bir süre için yer alan liste, Galaxy Watch FE'nin üç renk seçeneğiyle geleceğini gösteriyordu: siyah, pembe ve açık mavi. Standart olarak 40 milimetre boyutunda olan bu saat, ön siparişe açılmıştı ancak spesifik bir çıkış tarihi belirtilmemişti.

Galaxy Watch FE, teknik özellikler bakımından Watch 4 modeline oldukça benziyor. Exynos W920 çipinden güç alan saat, 16GB depolama alanı ve 1.5GB bellek ile birlikte geliyor. 396x396 piksel çözünürlüğünde, 1.2 inçlik AMOLED ekranı bulunuyor. Ayrıca, temassız ödeme yapabilmek için NFC çipi ile donatılmış durumda.

IP68 toz ve su geçirmezlik derecesine sahip olan bu model, kalp atış hızı izleme gibi sağlık takip özellikleriyle de dikkat çekiyor. Geçen yılın Galaxy Watch 6 serisinde olduğu gibi, Google’ın WearOS işletim sistemini kullanıyor ve Play Store’dan uygulama indirme imkanı sunuyor.

Bu, Galaxy Watch FE'nin bir e-ticaret platformunda ilk kez listelenişi değil. Ürün, birkaç gün önce Amazon'da da kısa bir süreliğine listelenmişti.

Samsung'un yeni akıllı saati Galaxy Watch FE'nin, piyasaya sürülmeden önce teknoloji severlerin dikkatini çekmeye devam edeceği kesin. Bu gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.