Google akıllı saatlerde bir ilke imza atıyor! Bunu Apple bile yapamamıştı!

Google'ın son teknoloji ürünü Pixel Watch 3, kullanıcı güvenliğini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisinin kullanımıyla, saat üzerinden telefon kilidinin açılması hem daha hızlı hem de daha güvenli bir hale gelebilir.

Google akıllı saatlerde bir ilke imza atıyor! Bunu Apple bile yapamamıştı!

Bu yenilik, akıllı saatlerin sadece zamanı göstermekten çok daha fazlasını yapabileceğinin altını çiziyor ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik adımların devam ettiğini gösteriyor.

Geçen yıl, akıllı saatinizle Android telefonun kilidini açma ile ilgili beklenen bir özelliği duyurmuştuk. Ancak sözde Saatle Kilidini Açma özelliği hala sadece bir söylenti ve şimdi nedenini biliyor olabiliriz.

9to5Google'a göre, Google bu özelliği Google Pixel Watch 3 ile birlikte piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve bu da sırayla UWB bağlantısını sunacak. Bu, parmak izi okuyucunuzu veya yüz tanıma özelliğinizi kullanmadan daha hızlı ve daha güvenli telefon kilidi açma imkanı sağlayacak.

Google akıllı saatlerde bir ilke imza atıyor! Bunu Apple bile yapamamıştı!

Play Hizmetleri uygulamasının kaynak kodunun derinliklerinde, Saatle Kilidini Açma için "UWB menzil belirlemeye atıfta bulunuluyor. Ancak, kod ayrıca özelliğin, UWB'nin resmi olarak sertifikalı bir bağlantı protokolü olmadığı ülkelerde istendiği gibi çalışmayabileceğini de ortaya koyuyor.

Her halükârda, bu iki sızıntı, Google'ın başlangıçta düşünülenden daha gelişmiş bir Saatle Kilidini Açma yöntemi üzerinde çalıştığını ve Pixel Watch 3'teki bir UWB çipiyle nihayet bunu mümkün kılacağını güçlü bir şekilde gösteriyor.