Google Pixel Watch 2'nin AB satış fiyatı belli oldu

Amerikalı teknoloji devi Google'ın yeni akıllı saat modeli Pixel Watch 2'nin AB ülkelerindeki satış fiyatı nihayet belli oldu.

Google Pixel Watch 2'nin AB satış fiyatı belli oldu

Google'ın amiral gemisi olan Pixel 8 serisi akıllı telefonlarına ek olarak piyasaya süreceği Pixel Watch 2 modelinin fiyatlandırma ve özellik detayları ortaya çıktı. Pixel Watch 2, iki farklı sürümde kullanıcılara sunulacak. Bunlardan biri sadece WiFi özelliği bulunan model olacakken, diğeri 4G LTE desteğine sahip olacak.

WiFi destekli modelin fiyatı 399 euro olarak belirlenirken, 4G LTE'li modelin fiyatı 449 euro olacak. Bu fiyatlandırma, önceki modeline kıyasla 20 euro daha pahalı olarak dikkat çekiyor.

Google Pixel Watch 2'nin AB satış fiyatı belli oldu

Pixel Watch 2, kullanıcılara birçok yeni özellik sunuyor. Cihaz, daha kesin sonuçlar veren, Fitbit tarafından geliştirilmiş bir kalp atış hızı monitörüne sahip. Bu özellik sayesinde, cihaz kullanıcının stres seviyelerini de algılayarak uyarı verebiliyor. Ayrıca, bir "Güvenlik Kontrolü" özelliği bulunuyor. Bu özellik, kullanıcının iyi olup olmadığını kontrol ediyor ve eğer kullanıcı bir süre boyunca yanıt vermezse, acil durum kişilerine kullanıcının konumu hakkında bilgi gönderiliyor.

Pixel Watch 2'nin içerisinde de bazı güncellemeler mevcut. Cihaz, yeni Qualcomm W5+ Gen 1 yonga seti ile güç buluyor. Bu yonga seti, bataryanın daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Ekranın tepki süresi daha hızlı hale getirilirken, yeni bir stres monitörü de eklenmiş durumda.