Google Pixel Watch güncellemesi geldi

Google Pixel Watch, Aralık güncellemesiyle yeni özelliklere kavuşuyor.

Google Pixel Watch güncellemesi geldi

Google, Pixel akıllı telefonları için Aralık Ayı Özellik Güncellemesi'ni yayınlamaya başladı. Bu güncelleme, birçok yenilik getirerek şimdiye kadarki en büyük güncelleme olarak nitelendiriliyor. Aylık güncelleme, Google'ın WearOS 4 işletim sistemini kullanan ilk ve ikinci nesil akıllı saatlerine de sunuluyor. Aralık ayı özellik güncellemesi, akıllı saat deneyimini iyileştirmeyi hedefleyen kullanışlı özelliklerin yanı sıra hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri getiriyor.

Pixel Watch için Aralık güncellemesi, TWD9.231205.001 versiyon numarasıyla başlıyor. Bu güncelleme, en son nesil akıllı saatlerde zaten bulunan 'Rahatsız Etmeyin' ve 'Uyku Modları'nı cihaza ekliyor. Bu sayede kullanıcılar, hem Pixel telefonları hem de ilk nesil Pixel Watch arasında bu modları senkronize edebilecek. Ayrıca, cihaz yeni saat yüzleri ve fonksiyonlar da kazanıyor.

Google Pixel Watch güncellemesi geldi

Son güncelleme, bazı kullanıcılar tarafından bildirilen Pixel Watch 2'de görülen görüntü tutunma sorununu çözüyor. Ayrıca, hem ilk hem de ikinci nesil modeller için, LTE varyantları dahil olmak üzere Aralık güvenlik yamasını getiriyor.

Ayrıca, Aralık özellik güncellemesi, Pixel Saatlerde Arama Ekranı özelliğini tanıtıyor ancak bu özellik sadece ABD bölgesiyle sınırlı. Bu özellik, kullanıcıların aramaları ekranlarından kontrol etmelerine ve bileklerinden hızlı mesajlarla yanıt vermelerine olanak tanıyor. Pixel Watch kullanıcıları, eşleştirilmiş akıllı telefonlarını yakınlardayken kilidini açma yeteneği kazanıyor.

Aralık Özellik Güncellemesi, Pixel Watch serisine aşamalı olarak dağıtılıyor. Bu nedenle cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir. Kullanıcılar yine de Ayarlar > Sistem > Sistem Güncellemeleri yolunu izleyerek güncellemeyi zorlamayı deneyebilir.