Google Pixel Watch için önemli bir güncelleme yayınlandı

Google'ın Pixel Watch için temmuz 2023 güncellemesini dağıtmaya başladığına dair haberler gecikmeli de olsa geldi.

Google Pixel Watch için önemli bir güncelleme yayınlandı

Google, en son güncellemesini Pixel Watch'a getiriyor. Beklenen Temmuz 2023 yazılım güncellemesi, belki biraz gecikmiş olabilir ama artık kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu son güncelleme, Pixel Watch'ı 5 Temmuz 2023 tarihli güvenlik düzeltmelerine getiriyor ve RWDC.230705.001 sürüm numarasına sahip yeni sürüm, çarşamba akşamı saatlerinde piyasaya sürüldü.

Güvenlik iyileştirmeleri üzerine yoğunlaşan Temmuz 2023 güncellemesi, Pixel Watch kullanıcılarına güvende ve korunaklı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Bu güncelleme, SpO2 takibi, yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri ve koşu/yürüyüş/bisiklet sürme için otomatik duraklatma özelliği gibi önemli yeniliklerin tanıtıldığı geçen ayki “Yeni Özellikler” güncellemesinin ardından geliyor. Ayrıca, Wear OS için Google Asistan, İtalyanca, Portekizce, İsveçce, Lehçe ve İspanyolca dahil olmak üzere genişletilmiş dil desteğine kavuştu.

Google Pixel Watch için önemli bir güncelleme yayınlandı

Eğer en son yazılım güncellemesi Pixel Watch'ta otomatik olarak görünmüyorsa, kullanıcılar indirme sürecini manuel olarak başlatabilirler. Ayarlar menüsünde Sistem > Sistem güncellemeleri altında "Saat güncel" ekranına defalarca dokunarak güncellemeyi zorla başlatmaları mümkün.

Genel olarak, Pixel Watch için son güncelleme, güvenliği ve stabiliteyi artırmayı amaçlıyor, böylece kullanıcılar cihazlarına sorunsuz ve korumalı bir deneyim için güvenmeye devam edebilirler. Temmuz 2023 güvenlik güncellemesi Google Pixel telefonlara, Pixel Tablet'e ve Pixel Fold'a da ulaştı.