Google'ın yeni akıllı saati hem ucuz, hem de çok yetenekli olacak

Google'ın FCC listesinde ortaya çıkan gizemli yeni akıllı saat, teknoloji dünyasında Pixel Watch 2a olabileceği spekülasyonlarına yol açıyor.

Google'ın yeni akıllı saati hem ucuz, hem de çok yetenekli olacak

Google'ın FCC sertifikasyon web sitesinde gizemli bir akıllı saat ortaya çıktı. Bu cihazın, Google Pixel Watch 2a olduğu düşünülüyor çünkü Pixel Watch 3'ün tanıtımının şirketin her yıl ekim ayında düzenlediği etkinlikte yapılması bekleniyor. G4SKY model numarasıyla listelenen bu saat hakkında resmi bir isim belirtilmese de WearOS işletim sistemiyle çalışacağı öngörülüyor. Ayrıca cihaz, tek bir modelde Bluetooth, WiFi ve LTE bağlantı seçeneklerini sunacak. Ancak söylentilere göre Pixel Watch 3'te bulunması beklenen ultra geniş bant bağlantısı bu modelde yer almıyor.

Google'ın, Pixel A serisi telefonlar gibi ekonomik bir A serisi akıllı saat piyasaya sürüp sürmeyeceği henüz belirsizliğini koruyor. Eğer bu gerçekleşirse cihaz, Pixel Watch 2a olarak adlandırılabilir.

Google'ın yeni akıllı saati hem ucuz, hem de çok yetenekli olacak

Yakın gelecekte bu giyilebilir cihaz hakkında daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor. Ayrıca, Google'ın bu orta segment akıllı saati gelecek ay düzenlenecek olan I/O Geliştirici Konferansı'nda tanıtıp tanıtmayacağı da merak konusu.

Diğer bir olasılık ise, akıllı saatin Fitbit markası altında WearOS işletim sistemiyle çalışması. Google Pixel Watch 3 ile ilgili sızıntılar ve dedikodular, cihazın daha büyük bir boyutta sunulacağını ve önceki modele göre biraz daha büyük, 307mAh kapasiteli bir batarya ile destekleneceğini gösteriyor. Google'ın bu yeni akıllı saati yaklaşan I/O etkinliğinde sergileyebileceği de gelen bilgiler arasında.