Honor bedavadan biraz pahalıya sattığı yeni akıllı bilekliğini tanıttı

Honor Band 9, daha büyük kavisli ekranı, 14 güne varan pil ömrü ve çok daha fazlasıyla resmen tanıtıldı. Bu akıllı bileklik, teknoloji severlerin vazgeçilmez bir parçası olmaya aday.

Honor bedavadan biraz pahalıya sattığı yeni akıllı bilekliğini tanıttı

Honor Band 9, Çin'de düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı. Bu etkinlik, aynı zamanda Honor Magic 6 Ultimate ve Honor Magic 6 RSR Porsche Design'un da tanıtıldığı bir konferanstı. Honor'un en yeni fitness takip cihazı, selefi Honor Band 7'nin ardından gelen bir model olarak karşımıza çıkıyor. Önceki modele kıyasla daha büyük, daha keskin ve kavisli bir AMOLED ekrana sahip olan Honor Band 9, 1.57 inç büyüklüğünde bir panele ve 402 x 256 piksel çözünürlüğe sahip. Ayrıca, 302 PPI ve 60Hz yenileme hızı gibi özelliklerle donatılmış durumda.

Honor Band 9, plastik bir gövdeye ve kenarlarında metalik bir dokunuşa sahip. Aynı zamanda, 5ATM su direncine sahip olduğu için su altında da kullanılabiliyor. Bu cihaz, Android 9.0 veya üzeri işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve iOS 11 veya daha yeni sürümleriyle çalışan iPhone'lar ile Bluetooth 5.3 üzerinden bağlantı kurabiliyor. Cihaz, Honor Sağlık uygulaması aracılığıyla eşleştiriliyor.

Honor bedavadan biraz pahalıya sattığı yeni akıllı bilekliğini tanıttı

Honor Band 9, diğer akıllı giyilebilir cihazlarda olduğu gibi bir dizi sağlık ve fitness özelliği sunuyor. 96 spor modu, uyku takibi, kalp atış hızı ölçümü, kan oksijen seviyesi izleme, stres seviyesi takibi gibi işlevler bu cihazda yer alıyor. Ayrıca, müzik kontrolü, çağrı uyarıları, uygulama bildirimleri, hava durumu ve alarm gibi ekstra özellikler de sunuluyor.

Tam şarjla 14 gün kullanım ömrü sunan Honor Band 9, Çin'de yaklaşık 35 dolarlık bir fiyat etiketiyle (249 yuan) satışa sunuldu ve siyah, mor ve mavi olmak üzere üç renk seçeneği bulunuyor. Şu anda, cihazın global piyasada ne zaman satışa sunulacağına dair bilgiler sınırlı olsa da, firmanın global web sitesinde yer alıyor.