Huawei akıllı saat pazarında 1 numara olmak istiyor, yenilikler hız kesmiyor

Huawei'nin popüler akıllı saati Watch GT 4, yakında çekici gümüş ve yeşil renk seçenekleriyle tüketicilere sunulacak.

Huawei akıllı saat pazarında 1 numara olmak istiyor, yenilikler hız kesmiyor

Huawei, geçtiğimiz yıllarda Watch GT 4 serisini 41mm ve 46mm olmak üzere iki farklı modelde piyasaya sürdü. Bu modellerden 41mm'lik versiyon, şimdiye kadar farklı özel sürümlerle tüketicilerin beğenisine sunuldu. Bu sürümler arasında Bahar Edisyonu ve Altın Milanese versiyonu bulunuyor. Şimdi ise yeni bir sürümün Avrupa pazarına sunulacağı konuşuluyor. Henüz ismi açıklanmasa da, duyumcular tarafından paylaşılan görsellere göre bu yeni modelin yine 41mm'lik versiyona dayanacağı görülüyor.

Bu yeni versiyon, ilk defa gümüş renkli bir kasayla ve nane yeşili renkli kayışlarla tüketicilere sunulacak. Smartwatch, 466x466 piksel çözünürlüğe sahip 1.32 inç AMOLED ekranı ve 352 PPI piksel yoğunluğu ile dikkat çekiyor. Her zaman açık ekran modu (AOD) aktifken iki gün süren pil ömrü sunarken, AOD kapalıyken pil ömrünü yedi güne kadar uzatabiliyor.

Huawei akıllı saat pazarında 1 numara olmak istiyor, yenilikler hız kesmiyor - Resim : 1

Huawei akıllı saat pazarında 1 numara olmak istiyor, yenilikler hız kesmiyor

Cihaz, çift bant GNSS ile konum takibi yapabiliyor ve 100'den fazla spor modunu destekliyor. Bu spor modları arasında yeni eklenen Padel gibi aktiviteler de yer alıyor. Sağlık ve fitness özellikleri arasında gelişmiş uyku takibi, TruSeen 5.5+ ve TruSleep 3.0 ile aktivite halkaları 2.0 bulunuyor. Ayrıca, Menstrual Cycle Management 3.0 gibi özellikler de kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

Öte yandan Huawei, 7 Mayıs'ta Watch Fit 3'ü piyasaya süreceğini duyurdu. Ayrıca, markanın yakında global pazarda Watch 4 Pro Uzay Keşif Edition'ı da tanıtacağına dair söylentiler var. Bu yeni ürünler, Huawei'nin teknoloji dünyasındaki yenilikçi yönünü pekiştiriyor ve kullanıcılarına daha geniş bir yelpazede seçenekler sunuyor.