Huawei Watch 3'e yeni güncelleme ile yeni özellikler

Akıllı saat sektörünün öncü isimlerinden biri olan Huawei'nin amiral gemisi Watch 3 için servis ettiği yeni güncelleme, kullanıcılarından tam not aldı.

Huawei Watch 3'e yeni güncelleme ile yeni özellikler

Huawei, akıllı saat modelleriyle oldukça iyi işler çıkaran bir isim. Her ne kadar Android ambargosu sonrası satışlarında önemli ölçüde düşüş yaşasa da, bu durum bile Çinli teknoloji devini sektörün en büyük üçüncü ismi olmaktan alıkoyamadı. Bu durumu sürdürebilmek için elinden geleni yapan Huawei, Watch 3 modeli için yeni bir güncelleme servis etti.

Yeni güncelleme sayesinde artık Huawei Watch 3 kullanıcıları, cep telefonlarına gelen SMS'leri akıllı saatleri üzerinden yanıtlayabilecekler. Akıllı saati uyandırmak için "saati kaldır" özelliği de artık daha etkin ve verimli bir şekilde çalışıyor.

Huawei Watch 3'e yeni güncelleme ile yeni özellikler

Bir diğer yeniliği de müzik alanında yapan Huawei, güncelleme ile birlikte artık saatin desteklediği müzik formatı sayısını arttırdı ve bunların yerel depolamadan daha fazla aktarılabilmesini sağladı.

Güncellemelerinin içeriğinde Covid-19'u da unutmayan şirket, ellerin yıkanması konusunda da daha güncel ve sistematik bir şekilde çalışan el yıkama algılayıcısını tanıttı. Tüm bu özelliklere sahip olmak için yapılması gereken şey ise 239MB büyüklüğündeki HarmonyOS 2.0.0188 versiyonlu güncellemeyi beklemek.

Evet beklemek diyoruz, çünkü bu güncelleme şu an için sadece Çin'de servis edildi. Bununla birlikte söz konusu güncellemenin birkaç hafta içerisinde Avrupa ve Amerika'daki kullanıcıların da beğenisine sunulması bekleniyor.