Huawei Watch Fit 3 neden WeChat'i içermiyor?

Merakla beklenen Huawei Watch Fit 3, pek çok özelliği ile rakiplerinden önde duruyor. Cihazın belki de tek eksik noktası WeChat olmaması. Ancak tabii bu da ne derece önemli tartışılır.

Huawei Watch Fit 3 neden WeChat'i içermiyor?

Huawei, Watch Fit 3'ü global pazarda tanıttı. Şık tasarımı, 1.82 inç AMOLED ekranı, 1500 nit parlaklık ve %77.4 ekran-gövde oranı ile dikkat çekiyor. Saat, 10 güne kadar pil ömrü vaat ediyor ve 160€ (yaklaşık 175$) başlangıç fiyatıyla piyasaya sürülüyor.

Watch Fit 3'ün Çin'de 15 Mayıs'ta piyasaya çıkması planlanıyor. Ancak, resmi çıkıştan birkaç gün önce, fitness takipçileri için önemli bir özellik eksik olabilir. Weibo'daki "Dağları İzleyen Amca" adlı duyumcuya göre, bazı mağazalar saatleri kutusundan çıkardığında, çok beklenen WeChat uygulamasının yüklü olmadığını keşfetmiş.

Huawei Watch Fit 3 neden WeChat'i içermiyor? - Resim : 1

Huawei Watch Fit 3 neden WeChat'i içermiyor?

Bu durum Çinli kullanıcıları bir miktar üzebilir ancak yine de çoğunluk WeChat'in olmamasını önemsemeyebilir. Zira cihaz pek çok özelliği ile bu açığı kapatıyor. Pollen Club gibi forumlarda kullanıcılar, WeChat'in olmamasından dolayı üzgün olsalar da ürünü çok sevdiklerini ifade ediyorlar. Bu da durumun ürüne olan talebi olumsuz anlamda etkilemeyeceğini kanıtlıyor.

Bu olumsuz duruma rağmen, umut ışığı hala var. Sızan bilgiler, uygulamanın sadece önceden yüklü olmadığını gösteriyor. Huawei, WeChat uygulamasını piyasaya sürüldükten sonra bir OTA güncellemesi ile sunabilir. Bu yöntem, dağıtım öncesi daha fazla optimizasyon ve hata düzeltmesine olanak tanır. Alternatif olarak, Çin'de 15 Mayıs'ta raflara çıkacak perakende versiyonu, uygulama yüklü olarak gelebilir.