iQOO Watch 7 günlük pil ömrü ile dikkat çekiyor

iQOO'nun yeni akıllı saati Watch, 7 günlük etkileyici pil ömrü ile kullanıcıların ilgisini çekiyor, ayrıca iQOO TWS 1e kulaklık düşük gecikme süresi sunacak.

iQOO Watch 7 günlük pil ömrü ile dikkat çekiyor

iQOO, Çin pazarında yakında tanıtılacak olan Neo 9 serisi akıllı telefonlarına hazırlanıyor. Ancak bu telefonlar yalnız değil, şirket aynı zamanda yeni iQOO Watch ve iQOO TWS 1e'yi de duyuracak. Bu duyurunun gelecek hafta yapılması planlanıyor ve şimdi, bir tanıtım görseli, yaklaşmakta olan akıllı saatin ve tamamen kablosuz kulaklıkların bazı önemli detaylarını ortaya koyuyor.

Öncelikle, iQOO Watch ve TWS 1e'nin, 27 Aralık 2023'te Neo 9 serisi ile birlikte tanıtılacağını belirtelim. Resmi bir tanıtım görselinde, iQOO Watch'ın eSIM modunda 7 güne kadar pil ömrü sunduğu vaat ediliyor. Ancak Bluetooth modunda, giyilebilir cihaz 16 güne kadar dayanabiliyor. Bu da akıllı saatin eSIM desteğine sahip olduğunu doğruluyor. iQOO daha önce birkaç tanıtım görseli paylaşarak, Vivo'nun kendi geliştirdiği BlueOS için desteğini onaylamıştı.

iQOO Watch 7 günlük pil ömrü ile dikkat çekiyor

iQOO Watch'ın 8 kanallı kalp atış hızı sensörü ve 16 kanallı kan oksijen sensörü ile piyasaya sürüleceği de doğrulandı. Marka, ayrı bir çevrimiçi gönderide iQOO TWS 1e kulaklıklarını da tanıttı. Bu, cihazın 55 ms'ye kadar tam bağlantı gecikmesi ve en düşük 25 ms kulaklık gecikmesi desteğine sahip olduğunu doğruluyor. Tamamen kablosuz kulaklıklar ayrıca Bluetooth 5.3 bağlantısına da sahip.

Daha önceki tanıtımlarda, aynı kulaklıkların akıllı gürültü azaltma teknolojisi ile geleceği belirtilmişti. iQOO, TWS 1e'nin çevresel gürültüyü yüzde 73 oranında bastırabileceğini iddia ediyor. Şu anda elimizdeki bilgiler bunlar, ancak gelecek hafta yeni tanıtımları ve lansman etkinliğini takip ederek daha fazlasını paylaşacağız.