Akıllı Saat

Meizu Watch akıllı saat pazarını sallamaya geliyor!

Çin'in bir diğer firması olan Meizu'nun yeni akıllı saati göründü. Meizu Watch akıllı saat pazarını sallamaya geliyor!

Meizu Watch akıllı saat pazarını sallamaya geliyor!

Çinli üretici Meizu, ülkemizde özellikle Meizu 16th ve Meizu Note 8 gibi fiyat performans odaklı akıllı telefon modelleri ile öne çıkmış, ürünlerinin BİM'de uygun fiyatla satılmasıyla gündeme gelmişti. 

Yabancı yayınlardan gelen sızıntılarla birlikte Meizu'nun bir akıllı saat üzerinde çalıştığını bilsek bile bu saat hakkında pek de bir bilgiye sahip değildik. Cihazın ilk sızıntılarının ardından geçen yaklaşık 1 yıldan sonra işte karşınızda Meizu Watch.

Meizu Watch özellikleri:

Digital Chat Station isimli Çinli haber kaynağı, Meizu Watch ile ilgili görseller paylaştı. Tasarımsal açıdan Apple Watch'ı andıran Meizu Watch, dikdörtgen şeklinde bir yapıya sahip. Kasanın sağ kısmında bir adet kontrol düğmesi barındıracak olan cihazın ekranının dört bir tarafı da kavisli yapıda.

Flyme for Watch işletim sistemini kullanacak olan Meizu Watch, 3. parti uygulama kullanımına izin verecek, yani saatin uygulama dükkanından indirdiğiniz her hangi bir uygulamayı açabilecek.

Cihazın en önemli özelliği ise eSIM desteği barındırması. Eğer Meizu Watch'ı eSIM ile kullanmak isterseniz telefona ihtiyaç duymadan saat üzerinden arama yapabilecek, hatta mesaj yazabileceksiniz. Bu da demek oluyor ki Meizu Watch'ı Bluetooth 5.0 üzerinden telefonunuza bağlı şekilde kullanmak isterseniz, cihaz üzerinden görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

2021'in başlarına kadar Meizu Watch'ın 2020'nin son çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyordu, ancak cihazın ne özellikleri ne de çıkış tarihi net değildi. Maalesef ki Meizu Watch'ın özellikleri biraz daha netlik kazanmış olsa da çıkış tarihi ve fiyatı halen net değil, ancak Meizu'nun bu cihazı rekabetçi bir yerde konumlandırıp uygun fiyatla piyasaya çıkartması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.