OnePlus Watch 2'nin render görüntüleri sızdırıldı

OnePlus'ın yeni akıllı saat modeli olması beklenen OnePlus Watch 2'nin yeni renderları sızdırıldı.

OnePlus Watch 2'nin render görüntüleri sızdırıldı

OnePlus, yaklaşan haftalarda OnePlus 12 amiral gemisi akıllı telefonuyla birlikte piyasaya sürmeyi planladığı yeni premium akıllı saati OnePlus Watch 2 üzerinde çalışıyor. MySmartPrice ve popüler sızıntı kaynağı @OnLeaks iş birliğiyle OnePlus Watch 2'nin sızdırılan görüntüleri lansmandan önce ortaya çıktı.

Sızdırılan görseller, OnePlus'ın tasarım felsefesine sadık kaldığını gösteriyor. OnePlus Watch 2, selefi gibi, metal şasiye ve kullanıcı arayüzünü (UI) gezinmeye yardımcı olan sağ tarafta stratejik olarak yerleştirilmiş düğmelere sahip dairesel bir kadranla geliyor. Cihaz, klasik siyah ve beyaz olmak üzere sade lastik kayışlarla sunulacak. Görsellerin yanı sıra, cihazın bazı ana özellikleri de raporda doğrulanmış durumda.

OnePlus Watch 2'nin render görüntüleri sızdırıldı

Rapora göre, OnePlus Watch 2, 1.43 inç AMOLED bir ekrana sahip olacak. Bu cihazı, akıcı ve hızlı bir performans sağlayacak olan Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 yonga setiyle donatılacak. Sağlık özellikleri de ihmal edilmiyor, temel sensörler ekranın altına yerleştirilmiş ve yanında kullanışlı bir şarj konektörü bulunuyor.

OnePlus Watch 2'nin heyecan verici özelliklerine rağmen, biraz hayal kırıklığı yaratan bir nokta var: OnePlus, özel RTOS tabanlı işletim sistemine devam etmeyi seçiyor. Bazı kullanıcılar için bu, cihazı daha çok süslü bir akıllı bileklik veya fitness takipçisine indirgeyebilir. Piyasada birçok akıllı saatin Google'ın WearOS tabanlı sistemlerini benimsediği bir ortamda, OnePlus sıkı bir rekabetle karşı karşıya kalıyor.

Bilinmeyenler için, WearOS, Google Asistan, Google Haritalar ve Google Play Store gibi geniş bir özellik yelpazesi sunan tam teşekküllü bir işletim sistemidir. Hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu olan bu sistem, geniş bir üçüncü taraf uygulama desteğine sahiptir. Diğer yandan, RTOS, fiyatı kontrol altında tutarken sezgisel bir akıllı saat deneyimi sunmak üzere tasarlanmış hafif bir işletim sistemidir. Genellikle fitness odaklı akıllı saatlerde kullanılan bu sistem, sınırlı uygulama desteğine sahiptir.