Akıllı Saat

Oppo Band 2’nin global pazara çıkış tarihi netleşmeye başladı

Oppo tarafından birkaç hafta önce tanıtılan ve akabinde Çin’de satışa sunulan Oppo Band 2 modeli, nihayet global pazardaki yerini de almaya hazırlanıyor.

Oppo Band 2’nin global pazara çıkış tarihi netleşmeye başladı

Akıllı bileklik sektörü günden güne daha büyük bir rekabete sahne olmaya başlıyor. Bu alanda başı çeken isim olan Çinli firmalar ise, her yeni modeli hem rakiplerine hem de bu serilerin seleflerine göre daha fazla geliştirebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu durumun son örneğini bu yıl birbiri ardında tanıtılan yeni akıllı bileklik modellerinde görüyoruz.

Akıllı bileklik sektörünün öncü ismi Xiaomi, bu yıl tanıttığı yeni akıllı bileklik modelin olan Mi Band 7’nin yanına, daha önce hiç görmediğimiz tarzda büyük dikdörtgen kasaya sahip Mi Band 7 Pro modelini koyarak sektöre yeni bir soluk getirmişti. En büyük rakibinin bu hamlesine benzer şekilde cevap veren Oppo da, tıpkı Xiaomi’nin yaptığı gibi küçük oval silindirik tasarımdan büyük dikdörtgen kasa yapısına terfi ettiği Oppo Band 2 modelini tanıtmış ve bu cihazını Xiaomi ile hemen hemen benzer zamanlarda Çin’de satışa sunmuştu.

Oppo Band 2’nin global pazara çıkış tarihi netleşmeye başladı

Ancak Oppo, global pazarda elini rakibinden daha çabuk tutuyor ve önümüzdeki bir iki hafta içerisinde Oppo Band 2 modelini resmen satışa sunmayı düşünüyor.

Bugün IMDA sertifikasyon kuruluşunun web sitesinde kendini gösteren Oppo Band 2’nin henüz resmi çıkış tarihi hakkında bir bilgi verilmemiş olsa da, genelde bu sertifikasyon sürecini geçen cihazların 1 maksimum 2 hafta içerisinde satışa sunulduğu biliniyor. Bakalım Çin’de fırtınalar estiren Mi Band 7 Pro modelini henüz global pazarda satışa sunmayan Xiaomi, rakibi Oppo’nun bu hamlesinden sonra nasıl bir yanıt verecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.