Redmi’nin yeni akıllı saat modelinden önemli bilgiler geldi

Redmi tarafından geliştirilen ve gerek tasarımı gerekse de sahip olduğu bazı özelliklerle Apple Watch modellerini anımsatan Watch 3 artık yeni bir varyanta daha sahip olacak.

Redmi’nin yeni akıllı saat modelinden önemli bilgiler geldi

SIRIM sertifikasyonunu aldıktan sonra IMDA tarafından onaylanan Redmi’nin yaklaşan akıllı saati Redmi Watch 3 Lite artık Xiaomi Mall web sitesinde listeleniyor.

Redmi Watch 3 Lite veya Watch 3 Youth Edition, Mart ayında küresel piyasaya sunulan Redmi Watch 3'ten biraz daha büyük olan 1,83 inçlik AMOLED ekranla geliyor. Referans olarak, Watch 3, 1,75 inçlik bir AMOLED ekrana sahip.

Redmi’nin yeni akıllı saat modelinden önemli bilgiler geldi

Watch 3 Lite, Bluetooth aramalarını, 7/24 kan oksijen seviyesi izleme, kalp hızı izleme, uyku takibi ve 100'den fazla spor modu ve kadın sağlığı fonksiyonlarını destekliyor. Yazılım tarafında, yeni Watch 3 Lite aynı zamanda 200'den fazla özelleştirilebilir saat yüzüne de sahip. Ayrıca, akıllı saat 5ATM su geçirmezlik, WeChat ve Alipay offline ödeme desteği gibi özelliklere de sahip. Kullanıcılar tam şarjla normal kullanımda 12 güne kadar pil ömrü elde edebilirken, yoğun kullanımda ise 8 güne kadar dayanabiliyor.

Redmi Watch 3 Lite akıllı saati, bütçe dostu bir seçenekle Apple Watch hissi veriyor Redmi Watch 3 Lite (Youth Edition) şu anda Çin'de ön siparişe açık, ancak fiyatlandırma detayları henüz bilinmiyor. Xiaomi'nin akıllı saati resmi olarak 23 Mayıs'ta piyasaya sürmesi bekleniyor.