Ünlü akıllı saat üreticisinden daha önce görülmemiş bir hamle geldi

Çevreci girişimler her zaman büyük destek alır ancak son zamanların popüler akıllı saat üreticisi bu durumu bir adım öteye taşıdı.

Ünlü akıllı saat üreticisinden daha önce görülmemiş bir hamle geldi

Daha çok Zepp adıyla bilinen akıllı saat üreticisi Huami, daha çok Zepp adıyla tanınan bir akıllı saat üreticisi. Şirket, Amazfit T-Rex 2 adlı akıllı saatlerinin yeni bir modelini piyasaya sürdü. Bu yeni model, Amazfit T-Rex 2 Ocean Blue Limited Edition ismini taşıyor. Bu ürünü, Dünya Okyanus Günü olan 8 Haziran'ı onurlandırmak için tasarladılar. Şirket, bu çevre dostu hamlesini bir adım daha ileriye taşıdı ve her saat satışından elde edilen 10 doları, Coral Guardian adlı kar amacı gütmeyen çevre koruma kuruluşuna bağışlama sözü verdi. Bu kuruluş, Hint Okyanusu'ndaki deniz koruma alanlarında mercan ekolojik projelerine destek oluyor.

Amazfit T-Rex 2 Ocean Blue Limited Edition'un tasarımı, doğanın güzelliklerine olan hayranlık ve yedi okyanusu keşfeden maceraperestlerin görkemli eylemlerinden ilham aldı. Saatin kayışı ve ambalajı, tamamen doğada çözünebilen %100 çevre dostu malzemelerden yapıldı.

Ünlü akıllı saat üreticisinden daha önce görülmemiş bir hamle geldi

Huami, Amazfit T-Rex 2'yi ilk kez geçen yıl piyasaya sürmüştü. Bu model, 1.39 inçlik renkli bir AMOLED ekran ile donatılmıştı. Saatin çerçevesi, çizilmelere karşı dayanıklı olması için metal püskürtme işlemiyle kaplandı. Bunun yanı sıra, saatin yan kısmında yeni bir anti-çökme köprü tasarımı bulunuyor. Saatte, kumlama ve oyma işlemine tabi tutulmuş 4 büyük paslanmaz çelik metal düğme bulunmakta. Saatin kayışı ise antibakteriyel silikon malzemeden yapıldı.

Bu saat, 500mAh pil ile donatıldı ve bu sayede 24 güne kadar pil ömrü sağlıyor. Beidou, GPS, GLONASS, Galileo ve QZSS olmak üzere beş küresel uydu konumlandırma sistemini destekliyor. Ayrıca, yeni bir L5 frekans bandı eklediler. Bu, iyonosferik ve yer yansımalı hataları azaltıyor ve harici çevreyi iyileştiriyor. T-Rex 2, askeri standart sertifikasyonunu geçti ve -30°C'deki düşük sıcaklıklarda çalışmayı destekliyor. Ayrıca, 100 metreye kadar su geçirmez özelliklere sahip ve 150'den fazla spor modunu destekliyor.

Amazfit T-Rex 2 Ocean Blue Limited Edition, şimdilik sadece belirli bölgelerde satışa sunulmuş durumda.