Uygun fiyata efsane saat, Amazfit Bip 5 Unity tanıtıldı

1.91 inç ekranı ve paslanmaz çelik kasasıyla dikkat çeken Amazfit Bip 5 Unity, 120'den fazla spor modu sunuyor.

Uygun fiyata efsane saat, Amazfit Bip 5 Unity tanıtıldı

Amazfit, yeni bir akıllı saat modeli olan Amazfit Bip 5 Unity'yi dünya çapında piyasaya sürdü. Bu model, Amazfit Bip 5'in bazı önemli özelliklerini korurken, dayanıklılığını artırmak için paslanmaz çelik bir çerçeveye ve 1.91 inç büyüklüğünde bir LCD ekranla donatılmış. Ekran çözünürlüğü 320 x 280 piksel olarak belirlenmiş. Ayrıca, cihaz IP68 sertifikasına sahip, bu da onun 1.5 metre derinliğindeki tatlı suda 30 dakika boyunca dayanıklı olduğunu gösteriyor.

Saatin içinde bulunan Amazfit'in geliştirdiği BioTracker PPG biyometrik sensörü, kullanıcıların kalp ritmi ve kan oksijen seviyelerini takip etmelerine olanak tanıyor. Sensör, anormal kalp ritmi, yüksek stres ya da düşük oksijen seviyeleri durumunda uyarılar verebiliyor. Amazfit Bip 5 Unity, 120'den fazla spor modunu desteklerken, aynı zamanda Amazon Alexa entegrasyonu sayesinde sesli komutlarla kontrol edilebiliyor ve 70 kadar farklı uygulamayı akıllı telefon uygulaması üzerinden kullanabiliyor.

Uygun fiyata efsane saat, Amazfit Bip 5 Unity tanıtıldı - Resim : 1

Uygun fiyata efsane saat, Amazfit Bip 5 Unity tanıtıldı

Ürünün batarya kapasitesi ise 300 mAh olarak belirlenmiş. Bu kapasite ile saat, yoğun kullanımda 5 gün, normal kullanımda 11 gün ve pil tasarrufu modunda ise 26 güne kadar dayanabiliyor.

Amazfit Bip 5 Unity şu anda hem Birleşik Krallık'ta hem de ABD'de satışa sunulmuş durumda. Ürünün fiyatı ABD'de 59.99$, Birleşik Krallık'ta ise 69.99£ olarak belirlenmiş. Şirket, bu modeli küresel olarak daha geniş bir pazara sunmayı planlıyor ancak henüz diğer bölgeler için fiyatlandırma ve satış tarihleri hakkında bilgi vermedi.